Zbiorowy gwa速 pod Polkowicami. Sze嗆 os鏏 zatrzymanych przez policj

Prokuratura prowadzi 郵edztwo w sprawie gwa速u zbiorowego na Dolnym 奸御ku. Pod Polkowicami dw鏂h m篹czyzn zgwa販i這 m這d kobiet, czterech pozosta造ch si temu przygl康a這.

Do gwałtu miało dojść w nocy z 10 na 11 marca w prywatnym mieszkaniu w miejscowości Biedrzychowa pod Polkowicami. Podejrzani szybko trafili w ręce policji. -Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach natychmiast przystąpili do działań - powiedział "Gazecie Wrocławskiej" st. sierż. Przemysław Rybikowski z polkowickiej policji. - W przeciągu kilkudziesięciu minut nasi policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie tym osobom zarzutów oraz dał podstawy dla sądu do zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych - wyjaśnia Rybikowski.

Dwaj mężczyźni, Polacy, odpowiedzą za gwałt, natomiast pozostali czterej, obywatele Ukrainy, za nieudzielenie pomocy kobiecie, znajdującej się w bezpośrednim niebezpieczeństwie. - Dwóm mężczyznom prokurator przedstawił zarzut popełnienia tego czynu wspólnie i w porozumieniu. Do sądu skierowano wnioski o ich tymczasowe aresztowanie - mówi "Gazecie Wroc豉wskiej" Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. 

Wobec zatrzymanych zastosowano dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Ukraińcom, którzy nie udzielili kobiecie pomocy odebrano paszporty. 

Ze względu na charakter śledztwa prokuratura nie podaje szczegółów.

Bielizna, która wykrywa gwałt w czasie rzeczywistym. I powiadamia najbliższych o niebezpieczeństwie

Wi璚ej o: