Zatrzymania podejrzanych o morderstwo Jaroszewiczów. Zwrot w sprawie zbrodni sprzed 26 lat

Zagadka zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów już wkrótce może zostać rozwikłana. Jak podaje TVP Info, Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało podejrzanych.

Jak informuje TVP Info, krakowskie CBŚP zatrzymało podejrzanych o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów. Były premier Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Piotr Jaroszewicz i jego żona Alicja zostali zamordowani 1 września 1992 roku w warszawskim Aninie.

Jak ustalili dziennikarze telewizji publicznej, dwaj zatrzymani mężczyźni są powiązani z tak zwanym gangiem karateków. Trzeci podejrzany jest osadzony w krakowskim areszcie śledczym w związku z inną sprawą.

ZOBACZ TAKŻE: ''Czerwony Książę'', rajdowiec, syn premiera. Andrzej Jaroszewicz mówi o sobie. A pyta go własna żona>>>

Gang w latach 90. dokonał kilkudziesięciu napadów na wille w całej Polsce, m.in. w Kazimierzu Dolnym, Trójmieście i Łomiankach. Członkowie grupy należeli do sekcji karate AZS przy dawnej Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu.

Zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów

Do zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w domu w Aninie w Warszawie. Włamywacze dostali się na teren posiadłości. Napastnicy torturowali byłego premiera, a następnie udusili. Żona Piotra Jaroszewicza, Alicja Solska, została związana w łazience i zabita strzałem w tył głowy.

Mieszkanie nie zostało splądrowane, włamywacze nie zabrali wielu cennych przedmiotów znajdujących się w domu. Gabinet Piotra Jaroszewicza był przeszukany, co mogło wskazywać na fakt, że zostały ukradzione dokumenty lub notatki byłego premiera.

W 1994 r. rozpoczął się proces, a na ławie oskarżenia zasiadło czterech mężczyzn. W 2000 r. zostali uniewinnieni prawomocnym wyrokiem.

W ubiegłym roku dziennikarz Tomasz Sekielski podczas prac nad filmem dokumentalnym o morderstwie Piotra Jaroszewicza i jego żony odnalazł odciski palców z miejsca zbrodni. Prokuratura na nowo wszczęła śledztwo w tej sprawie. Wcześniej dowody te zaginęły, co stwierdziło policyjne Archiwum X.

Więcej o: