Pościg jak z filmu. Zamiast sportowego auta - ciągnik. Kierowca myślał, że nie ma uprawnień

Funkcjonariusze drogówki z Nowego Tomyśla chcieli zatrzymać do kontroli ciągnik. Okazało się, że kierowca nic sobie z tego nie robi. Rozpoczął się nietypowy pościg.

Podczas piątkowego patrolu w podpoznańskiej miejscowości Kopanki policjanci zobaczyli jadący drogą ciągnik bez świateł. Ponadto na tylnej belce stał pasażer, jak się później okazało - brat. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania, ale ten nic sobie z tego robił.

Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca ciągnika chciał zgubić radiowóz uciekając drogami gruntowymi i polami. Gdy policjanci wyprzedzali uciekiniera, ciągnik gwałtownie skręcał w stronę radiowozu, uderzając go i spychając. Z kolei pasażer próbował kopać policyjny samochód za każdym razem, gdy się zbliżał.

Pościg trwał aż pół godziny. W trakcie szaleńczej ucieczki kierowca uszkodził przednie koło ciągnika, przez co dalsza jazda była niemożliwa. Mężczyźni jednak nie dawali za wygraną - podczas zatrzymania wciąż stawiali opór. 

Kierowca ciągnika myślał, że nie ma prawa jazdy

- Jak wytłumaczył policjantom kierowca, myślał, że nie ma uprawnień do prowadzenia ciągnika rolniczego, co okazało się nieprawdą, ponieważ mając określone prawo jazdy kat. B, miał takie uprawnienia. Jego zachowanie było więc zupełnie nieracjonalne - powiedział Polsat News rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. 

Okazało się natomiast, że ciągnik nie był zarejestrowany i nie miał wymaganego ubezpieczenia OC.

Teraz bracia odpowiedzą za uszkodzenie radiowozu, a kierowca także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu od 3 miesięcy do lat 5 więzienia.

Policyjne interwencje będą nagrywane. Polscy funkcjonariusze mają nosić kamery na mundurach

Więcej o: