W ataku szału kopał szczeniaka i szarpał za kolczatkę. Życie psu uratowali sąsiedzi

Kolejny pies doznał szkody ze strony człowieka. Tym razem w Gdańsku pijany mężczyzna znęcał się nad zaledwie czteromiesięcznym zwierzęciem. Policja interweniowała na zgłoszenie przechodniów. Pies był bity, kopany i podduszany.

Pies jest dla wielu z nas przyjacielem. Jednak na pewno nie dla 47-latka z Gdańska, który wieczorem w minioną sobotę dostał ataku szału i zaczął okładać swojego psa. Bił i kopał zwierzę, a potem szarpał za jego kolczatkę.

Tego sadysty szukał cały Internet >>>

Pies cierpi – jak reagują świadkowie?

Przechodnie, którzy usłyszeli głośne skamlenie szczeniaka, zareagowali natychmiast. Nie tylko wezwali policję, ale również sami nie pozwolili sprawcy zbiec z miejsca zdarzenia, pomimo że mężczyzna wyrywał się. Było to zatrzymanie obywatelskie, które pozwala świadkom ująć osobę o nieokreślonej tożsamości do czasu przyjazdu policji.  Postawa świadków zdarzenia zasługuje na ogromną pochwałę.

Zatrzymanie oprawcy

Funkcjonariusze pojawili się kilkanaście minut po otrzymaniu zgłoszenia. Zatrzymali mężczyznę, po czym wezwali patrol pogotowia dla zwierząt. Test alkomatem wykazał, że agresywny Gdańszczanin miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca został przewieziony na komisariat. Już niedługo usłyszy zarzuty za znęcanie się nad zwierzęciem, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Większe kary dla oprawców zwierząt >>>

Co się stało z psem?

Pies trafił do pogotowia dla zwierząt. To piękny owczarek niemiecki. Lekko utyka na lewą łapę i jest mocno wystraszony. Na razie pozostaje pod opieką pogotowia.

Więcej o:
Komentarze (55)
Gdańsk Katował psa w ataku szału. Sprawcę natychmiast zatrzymano
Zaloguj się
 • danuel

  Oceniono 30 razy 24

  Polska - kraj frustratów wyładowujących się na słabszych. Miałby pod ręką dzieciaka to i dziecko by kopnął.

 • a.d.b

  Oceniono 19 razy 17

  Swego czasu odebraliśmy sąsiadom sukę-gnat, kiedy umierała na łańcuchu z pragnienia. Była u nas 8 lat, do samej śmierci. Tamci dranie bezkarni, ale my zyskaliśmy najwspanialszego przyjaciela.

 • polakadam

  Oceniono 22 razy 16

  Czynią sobie ziemię poddaną. Sukinsyny. Kościół nie potępia takich zachowań.
  Ruszyło mnie to bo bardzo podobną psicę adoptowalem miesiąc temu. Ze schroniska. Ma teraz 7 miesięcy.....

 • margot452

  Oceniono 16 razy 14

  Szkoda, ze g... mu zrobią, co najwyżej grzywnę. A powinno go dorwać paru mięśniaków i pokazać naocznie, jakie to uczucie, zostać sponiewieranym jak kawałek padliny - bo niczym więcej taki osobnik nie jest.

 • bardu

  Oceniono 15 razy 13

  Pokazujcie mordy tych zwyrodnialców. Dlaczego są pod ochroną? Mam nadzieję, że gnój dostanie odpowiednią karę.

 • prinsik

  Oceniono 12 razy 10

  Ukarac bez zawiasow tylko wtedy moze kolejne bydle zastanowi sie, a zwierzak uratuje zycie i zdrowie.

 • judas1

  Oceniono 14 razy 10

  Pod celę go. Tam chłopaki nie dość, że tez go skopią to jeszcze zabawią się nie raz jego odwłokiem...

 • sailor2016

  Oceniono 11 razy 9

  Sądy są stanowczo zbyt pobłażliwe dla takich bydlaków, a powinny przede wszystkim walić kary finansowe jakby jeden z drugim zapłacił 100000 zł na schronisko dla zwierząt i musiał by to spłacać przez lata to może drugi raz by się zastanowił zanimby zaczął się znęcać nad psem, a schroniska w Polsce były najbardziej wypasione w Europie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX