Wiosenna pogoda, miejscami nawet 18 st. C. Jednak synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia

Niedziela przywitała nas prawdziwie wiosenną aurą. To wymarzona pogoda na spacer, bo dużych zakupów - jak wiadomo - raczej nie zrobimy. Jednak jak ostrzega IMGW, w związku z prognozowanym wzrostem temperatury grożą nam roztopy.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie I stopnia dla dwóch województw: małopolskiego i podkarpackiego. Zdaniem Instytutu, prawdopodobieństwo występowania roztopów na południu Małopolski oraz w Bieszczadach i Beskidzie Niskim wynosi około 80 procent.

W związku z komunikatem ostrzega się przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Lokalnie mogą wystąpić podtopienia spowodowane gwałtownie topniejącym śniegiem. Przy takiej okazji zaleca się ostrożność i śledzenie prognoz pogody.

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do najbliższego wtorku.

Prognoza pogody na poniedziałek

To była pierwsza tak ciepła niedziela w tym roku. W Krakowie zanotowano 18 st. C. ale równie ciepło było praktycznie w całym kraju. Poniedziałek przywita nas większym zachmurzeniem z przelotnymi opadami deszczu. Ale początkowo na południu i wschodzie będą dłuższe chwile ze słońcem. Nadal będzie ciepło, od 9°C do 13°C, nad morzem od 7°C do 10°C. Wiać będzie słabo z zachodu i południowego zachodu.

Więcej o: