Panna młoda zaatakowana w Rybniku znała nożownika. "Pisał do niej SMS-y"

20-latka, która w sobotę została zaatakowana przez nożownika podczas ślubu, znała napastnika - informuje RMF FM. Do ataku doszło w sobotę w Rybniku.

Zaatakowana kobieta znała 23-letniego nożownika ze spotkań w Centrum Chrześcijańskim „Winnica” w Rybniku. W jego sprawie rok temu konsultowała się z policją - podaje RMF FM.

Ten mężczyzna pisał do niej zarówno na portalu społecznościowym, jak i na telefonie, ale te SMS-y nie miały charakteru gróźb karalnych ani stalkingu, tylko po uzyskaniu porady poszła do domu i powiedziała, że jeżeli się to powtórzy, to się zgłosi.

- powiedziała Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji w rozmowie z RMF FM. Dodała, że od tamtej pory kobieta nie kontaktowała się z policją.

23-letni napastnik przebywa w areszcie i najprawdopodobniej w poniedziałek stanie przed prokuratorem. Zdaniem policjantów, motywem jego działania mógł być zawód miłosny i zazdrość.

Atak nożownika podczas ślubu w Rybniku

W sobotę w Centrum Chrześcijańskim "Winnica" w Rybniku 23-letni mężczyzna zaatakował parę biorącą ślub. Gdy pan młody wypowiadał słowa przysięgi, napastnik rzucił się na niego i ugodził nożem. Następnie zaatakował pannę młodą, po czym zaczął uciekać. Został zatrzymany przez gości weselnych, którzy wezwali policję.

Para młoda wzięła ślub w szpitalu. Kobieta po opatrzeniu powierzchownych ran wróciła do domu, jej mąż wciąż przebywa w szpitalu z głęboką raną. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kobiet została przesłuchana w niedzielę. Teraz policjanci czekają na zgodę lekarzy na rozmowę z rannym mężczyzną.

 

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: