Wiosna nadciąga. W weekend po kilkanaście stopni niemal w całym kraju [POGODA]

W najbliższych dniach temperatura wyraźnie podskoczy. W weekend może być nawet 16 st. powyżej zera. Wraz z ociepleniem niestety przyjdą roztopy.

Jak przewidują synoptycy z IMGW w piątek temperatura maksymalna wyniesie 11 st. Celsjusza we Wrocławiu, ciepło będzie też w Opolu, gdzie termometry wskażą w ciągu dnia 11 st. powyżej zera. Wystąpią również przelotne opady deszczu.

Pogoda na sobotę. Do 11 st. na Podkarpaciu

Sobota może być nieznacznie chłodniejsza, ale będzie raczej pogodnie. Jak podaje TVN Meteo, na południu i zachodzie Polski może padać deszcz, natomiast na północnym wschodnie spadnie śnieg. Termometry wskażą od 2 st. Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 st. na Podkarpaciu.

IMGW wydaje ostrzeżenia

Wyższe temperatury oznaczają niestety także roztopy. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenie 1 stopnia. Alert dotyczy województwa dolnośląskiego oraz podkarpackiego. Ostrzeżenie oznacza, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Pogoda na niedzielę: nawet 16 stopni

Poważne ocieplenie przyjedzie w niedzielę. Według synoptyków IMGW we Wrocławiu, Opolu, Katowicach i Szczecinie temperatura wyniesie aż 15 st. Celsjusza. Według aplikacji Ventusky maksymalna temperatura tego dnia wyniesie aż 16 st. powyżej zera. W niedzielę w całym kraju będzie pogodnie, wiatr w osiągnie maksymalnie 50 km/h.

Podobną sytuację będziemy mieli na początku przyszłego tygodnia. Według synoptyków temperatura wyniesie od 14 st. Celsjusza w Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Łodzi, Katowicach i Warszawie. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie w ciągu dnia termometry wskażą 8 st. Celsjusza.

Nieco chłodniejszy będzie wtorek. Tego dnia maksymalna temperatura może wynieść 12 st. powyżej zera w Krakowie i Katowicach.

Minus 60 stopni Celsjusza w styczniu i minusowe temperatury nawet w maju. Jak żyje się w tej wsi?

Więcej o: