Prezes stadniny w Janowie Podlaskim odwołany. Był przeciwnikiem przeniesienia aukcji do Warszawy

Sławomir Pietrzak nie jest już prezesem stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim. O jego odwołaniu poinformował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

"Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR w Pionie Nadzoru nad Spółkami podziękował prof. Sławomirowi Pietrzakowi za dotychczasową współpracę i życzył mu sukcesów w dalszej pracy zawodowej" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie ośrodka.

Przyczyn odwołania nie podano. Do czasu powołania nowego szefa stadniny jego obowiązki będzie sprawował Grzegorz Czochański, dyrektor w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. 

Jak podało TOK FM, prawdopodobnym powodem odwołania Sławomira Pietrzaka jest to, że nie zgadzał się na przeniesienie Dni Konia Arabskiego do Warszawy. Pomysł przeniesienia pokazu i dorocznej licytacji  Pride of Poland na tor wyścigowy na warszawskim Służewcu pojawił się w związku z planowanymi obchodami 100-lecia Niepodległości. - Nie ma uzasadnienia. Zgromadzenie wspólników w postaci jednej osoby wicedyrektora podpisuje odwołanie i koniec kropka, nie ma żadnych uzasadnień - przyznał w rozmowie z TOK FM odwołany dyrektor.

Do czego przyzwyczaiły nas dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości?


  

Więcej o: