"Męża nie było. Dookoła krew". Żona podejrzanego o skatowanie psa mówi o tym, co zobaczyła

- Piesek leżał przy szafce i nie ruszał łapkami. Miał powybijane zęby, złamaną szczękę i miednicę - mówi w rozmowie z "Faktem" pani Angelika, żona Bartosza Donarskiego. Mężczyzna jest podejrzany o brutalne pobicie psa Fijo. Według "Faktu" kobieta apeluje do męża, by zgłosił się na policję.

30-letni Bartosz Donarski z Chełmży jest podejrzewany o skatowanie szczeniaka Fijo. Pies ma uszkodzony kręgosłup, przez co najprawdopodobniej już nigdy nie będzie sam chodził. Ponadto sprawca połamał psu miednicę i żebra, a także powybijał zęby.

W policyjne poszukiwania włączyli się użytkownicy mediów społecznościowych. Toruńska prokuratura wydała za mężczyzną list gończy. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Skatowanego Fijo w kałuży krwi odnalazła po powrocie do domu żona mężczyzny. Kobieta opowiada o tym w rozmowie z dziennikiem "Fakt".

- Jak weszłam, to męża już nie było. Piesek leżał przy szafce i nie ruszał łapkami. Dookoła była krew. Pies miał powybijane zęby, złamaną szczękę i miednicę oraz wiele krwiaków - relacjonuje żona Bartosza Donarskiego. Jak podaje "Fakt", kobieta apeluje do męża, by ten zgłosił się na policję.

"Dostajemy groźby i wyzwiska"

Żona poszukiwanego przyznała, że sprawa negatywnie odbija się nie tylko na niej, ale również na innych członkach rodziny.

- Dostaję wiadomości na Facebooku z wyzwiskami, ale najgorsze jest to, że grożą też mojemu 11-letniemu synkowi - dodała. O wulgarnych wiadomościach do syna Bartosza Donarskiego poinformowali też kilka dni temu administratorzy fanpage'a "Pomoc dla Fijo".

"Na Facebooku ma miejsce niedopuszczalna sytuacja i nie możemy na to pozwolić. Dochodzi do prześladowania rodziny oprawcy, jego małoletniego syna. Dziecko ma dopiero 11 lat, nie odpowiada za czyny swojego ojca! (...) Wiadomości, które chłopiec otrzymuje są straszne! Są tam groźby, wyzwiska. Czym dziecko na to zasłużyło?!" - czytamy na stronie "Pomoc dla Fijo".

"Twój stary to kryminalista", "Pozdrów ojczulka", "Będziemy szybsi od policji" - to najłagodniejsze z wiadomości, które zaczął dostawać 11-latek.

Bartosz Donarski - rysopis:

Bartosz Donarski poszukiwany przez policję za skatowanie szczeniakaBartosz Donarski poszukiwany przez policję za skatowanie szczeniaka Fot. Kujawsko-pomorska Policja

Mężczyzna ma brązowe oczy, krótkie, ciemne włosy, 175 centymetrów wzrostu. Waży około 100 kilogramów, jest krępej budowy ciała, z lekką otyłością, na prawym i lewym przedramieniu od wewnętrznej strony ma trzy tatuaże z imionami.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejscu jego przebywania, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji albo prokuratury lub z numerami 997, 112 bądź z dyżurnym Komisariatu Policji w Chełmży 56 675 19 00.

Nie zareagowali na przemoc, dostali burgera po przejściach

Więcej o: