Szedł środkiem autostrady A4, twierdzi, że jest obywatelem Hiszpanii. Nic więcej nie pamięta

Twierdzi, że jest Hiszpanem, ale nie mówi po hiszpańsku. Nie wie nawet jak się nazywa, ani skąd wziął się na autostradzie A4. Policja prosi o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

Małopolska Policja prosi o pomoc w identyfikacji mężczyzny odnalezionego 30 stycznia na autostradzie A4. Mężczyzna ten szedł środkiem jezdni w kierunku Katowic. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami oznajmił, że trzy dni wcześniej przyleciał samolotem na lotnisko w Balicach, prawdopodobnie z Barcelony, a dokumenty zgubił będąc już w Polsce.

Mężczyzna, którego tożsamość Policja stara się ustalić twierdzi, również że jest obywatelem Hiszpanii, płynnie mówi i pisze po polsku, natomiast nie potrafi nic powiedzieć w języku hiszpańskim ani angielskim.

Rysopis identyfikowanego

Mężczyzna ma około 30-45 lat, wzrost ok. 170 cm, średniej budowy ciała, twarz owalna, czoło wysokie (łysina czołowa), oczy jasne, uszy średnio przylegające, posiada pełny zarost, nie posiada żadnych tatuaży ani znaków szczególnych. Mężczyzna używa okularów korekcyjnych kształtu prostokątnego z jasnymi oprawkami. Obecnie przebywa w jednym z krakowskich szpitali.

Prośba o pomoc w identyfikacji mężczyznyProśba o pomoc w identyfikacji mężczyzny malopolska.policja.gov.pl

Kontakt ws. mężczyzny

Wszelkie informacje mogące pomóc w identyfikacji bardzo proszę kierować na adres Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP cpozkgp@policja.gov.pl oraz na nr (0-22) 60 510 05.