Komentarze (96)
Pozew RDI wobec dziennika. Czy ustawa o IPN działa?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • norbertrabarbar

  Oceniono 10 razy 6

  Myśleliście, że u władzy są totalni kretyni?
  Są... ale ci, których przebudzili są kretynami wśród kretynów...

 • kicior99

  Oceniono 10 razy 6

  Niech ta redupa zajmie się najpierw obroną własnego imienia, bynajmniej nie dobrego

 • jurek4491

  Oceniono 10 razy 6

  DEBILIZ - RDI jest porażający :
  - ustawa weszła w życie 1 marca tego roku
  - ustawa nie może działać w stecz
  - zdarzenie które zaskarżyli miało miejsce w zeszłym roku
  - na podstawie tej ustawy to Argentyńczykom on mogą SKOCZYĆ

 • przyczajony.pisior

  Oceniono 9 razy 5

  Każdy ma wybór - może w dniu wyborów leżeć jak krowa na kanapie i później płakać 4 lata - albo może jednak wstać, wziąć na klatę obywatelski obowiązek i przegnać swoim głosem idiotów z PiS.

 • azjael

  Oceniono 9 razy 5

  BUHAHA!!! Polski sąd może skazać Argentyńczyków, na co oni pokażą tylko środkowy palec i tyle PiSdy

 • yamxyz

  Oceniono 7 razy 5

  Jaka to "ustawa"? Toż jest to co najwyżej <ustawka>: niedopracowana, zagmatwana i ..."Jednak już wcześniej politycy obozu rządzącego mówili, że może ona w praktyce "nie działać". W jakim celu było się wygłupiać? Czy pissslam naprawdę myśli, że polskie ustawodawstwo obowiązuje na całym świecie? Pewnie polscy prokuratorzy mają nadzieje na wycieczkę za friko do Argentyny.... Dziennikowi Pagina12 to mogą ..... Nawet nie potrafią sensownie pozwu napisać, wstyd i blamaż, bagno zaczyna już wypływać poza granice Polski.

 • incipit

  Oceniono 9 razy 5

  Tu trzeba lekarza, a raczej całej armii lekarzy. Może to jest zaraźliwe.

 • banan125

  Oceniono 7 razy 5

  najwyższy czas, żeby świat zaczął liczyć się z nami - bo jesteśmy ....
  "prawdziwom potengom chrześcijańskom"

 • remo29

  Oceniono 7 razy 5

  Teatrzyk dla ciemnego luda, który będzie siedział przed TV z kanapką z cebulą i machał plastikową szabelką.

 • banan125

  Oceniono 9 razy 5

  ha,ha,ha. rzadko to się zdarza w Polsce, ale pan Maciej Freak-Świrski w pełni zasługuje na swoje nazwisko ... miłego dnia

 • ryslew2061

  Oceniono 7 razy 5

  Artykuł pochodzi z grudnia 2017, ustawa obowiązuje od 1 marca 2018. Więc do tego momentu czyn, cokolwiek byłoby jego treścią, karany być nie może. Czy oni wszyscy za tym Świrskim (nomen omen!) jak za panem ojcem?

 • zd46

  Oceniono 8 razy 4

  Byla Reduta Ordona ale ta "reduta", to jakis wykrot i grajdol na ugorze. Chcac niesc na sztandarach dobre imie, to trzeba MIEC dobre imie, ale je zniszczyliscie.
  Agitka i propaganda poszla w ruch, poszly konie bo betonie a na betonie nawet kwiaty nie rosna.

 • my_kroolik

  Oceniono 6 razy 4

  Maciej Świrski - nomen omen.

 • zd46

  Oceniono 9 razy 3

  Reduta zaatakowala "Slodkie Buenos". ..."Reduta (wł. ridotta, fr. redoute, ang. redoubt) – rodzaj szańca. Zamknięte, samodzielne dzieło fortyfikacyjne polowe lub półstałe na narysie koła, kwadratu lub innego wieloboku przeznaczone do samodzielnie prowadzonej obrony. Reduty budowano przed linią umocnień obronnych, otaczano je wałem ziemnym lub fosą.....".
  Oj, oj, to ogrodzenie, wsiowej reduty, jest otoczone umyslowymi wałami i fosa o glebokosci kanionu rzeki Colorado, gleboka, skalna i nie do pokonania zadnym rozsadkiem, rozumem ani logika cywilizowanego czlowieka.

 • ad2009

  Oceniono 5 razy 3

  Prawo podobno nie dziala wstecz?
  Podobno...
  Ta tzw. Reduta, obrońcy polskiej tozsamosci, tylko nas osmiesza

 • zarliwy

  Oceniono 2 razy 2

  <działaniem na szkodę narodu polskiego>

  Naród Polski zostawcie w spokoju, zamki z piasku stawiajcie w swojej piaskownicy.

 • banwit

  Oceniono 4 razy 2

  W Argentynie też już wiedzą, że w Polsce rządzą durnie. Aż mnie stawy napier***ają od tego wstawania z kolan.

 • xabc123

  Oceniono 8 razy 2

  Żydzi ograniczają swobodę badań naukowych. Ta sprawa dotyczy Normana Daviesa, znanego historyka polsko-brytyjskiego.

  Żydowscy historycy Lucy Dawidowicz i Abraham Brumberg sprzeciwili się historycznemu podejściu Daviesa do Holokaustu w okupowanej Polsce. Oskarżyli Normana Daviesa o marginalizowanie antysemityzmu oraz promowanie idei, że akademickie poglądy na temat Holokaustu w międzynarodowej historiografii w dużej mierze pomijają cierpienia Polaków. Z kolei Theodore K. Rabb zarzucił Daviesowi, że w książce "Europa: Historia" zanegował wyjątkowość Holokaustu, bo zbyt dużo miejsca poświęcił współpracy Żydów z polskim UB.

  Davies podkreślał, iż badacze Holokaustu nie powinni się obawiać, że racjonalne porównania mogą zagrozić wyjątkowości Holokaustu, i że trzeba ponownie zbudować umysłowo pełniejszy obraz, aby zrozumieć prawdziwy ogrom polskiego wojennego kataklizmu.

  Oskarżenie Daviesa o antysemityzm i historyczny rewizjonizm, a także presja żydowskiej organizacji Anti-Defamation League, doprowadziła w 1986 roku do odebrania Daviesowi już przyznanej posady profesorskiej na Uniwersytecie Stanforda. Zdecydował zaledwie jeden głos przeciwny na posiedzeniu wydziału. W oficjalnym stanowisku podkreślono, że nie chodzi o poglądy polityczne Daviesa, ale „sposób i treść jego interpretacji zdarzeń historycznych". Davies pozwał uniwersytet za dyskryminację ze względów politycznych, naruszenie umowy i zniesławienie. Pozew został oddalony w 1989 r. i ponownie w 1991 r., ponieważ sąd orzekł, że nie ma jurysdykcji nad administracją akademicką.

 • MACIEKR76

  Oceniono 4 razy 2

  RDI takimi debilnymi i nieefektywnymi działaniami tylko kompromituje dobre imię Polski i Polaków!

 • tilow3

  Oceniono 6 razy 2

  Kiedyś, kiedyś poznałem pewna kobietę. Była ona na mocnym zakręcie życiowym i popełniała masę błędów, których potem bardzo żałowała. Dla niej to wszystko było wynikiem pewnej sytuacji w której się znalazła. Zadałem jej pytanie o to, co czyni? - odpowiedziała mi tak "nie próbuj mnie zrozumieć, bo ja sama siebie nie rozumiem". I brnęła dalej, mimo że wiedziała, iż to wszystko chyli się ku upadkowi- no ale jak ulec dumie? która rozpiera wszystkie części ciała. Tak patrzę na ten nasz PiS i widzę same analogię do sytuacji tej kobiety. Jeśli dochodzi do tego, że ich dziennikarze przestają cokolwiek rozumieć, to musi być naprawdę źle. Ta moja znajoma pod wpływem impulsu ocknęła się z obłędu i stanęła na nogi. Zajęło jej to lata. Mam nadzieję, że i w tym wypadku analogia będzie podobna....

 • realistas

  Oceniono 3 razy 1

  Jest ustawa to trzeba ją wykorzystywać i pozywać cały świat. Ośmieszać się i kompromitować jak robi to PiSS. Więksi, od nich, głupcy jeszcze nie rządzili.

 • matuniak2

  Oceniono 5 razy 1

  Ustawodawcom nie chodzi o możliwość oskarżania kogoś z zagranicy, chodzi stworzenie jak najwięcej narzędzi do oskarżania niepokornych obywateli , nieważne w jak absurdalny sposób.

 • Oceniono 5 razy 1

  Alleluja i do przodu. Obrona Terytorialna dokona inwazji na Argentynę. Pomogą okręty podwodne z Radomia i wiatraki Szalonego Antka. Zaprowadzimy tam nowy ustrój pod przewodem Kaczora Dyktatora.

 • usera

  Oceniono 2 razy 0

  Przyzwoity, by przeprosił. Tekst usunął. Ustawa zatem BARDZO POTRZEBNA!

 • usera

  Oceniono 3 razy -1

  "Żydzi ginęli w hitlerowskich obozach i jako ofiary Polaków"
  K. Lubnauer [.N] w Times of Israel

 • sommers

  Oceniono 7 razy -5

  Weźcie się za nazistowską Ukrainę.

  To co się tam wyprawia to jest to samo co było w Niemczech przed 1939. Tym razem za wschodnią granicą buduje się dobrze dozbrojoną przez amerykanów armię faszystowską!

 • manren

  Oceniono 14 razy -6

  Zaś prof. Jan Tomasz Gross zawija sreberka i się przy tym uśmiecha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX