Podejrzanego o pobicie psa szuka cała Polska. Teraz 11-letni syn mężczyzny dostaje groźby

Bartosz Donarski z Chełmży jest poszukiwany przez policję w związku ze skatowaniem szczeniaka. Jak informują nowi opiekunowie psa, 11-letni syn poszukiwanego otrzymuje wulgarne wiadomości i pogróżki.

30-letni Bartosz Donarski jest podejrzewany o skatowanie szczeniaka w Chełmży. Sprawę opisywaliśmy na Gazeta.pl. W policyjne poszukiwania włączyli się użytkownicy mediów społecznościowych. Toruńska prokuratura wydała za mężczyzną list gończy. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Donarski miał brutalnie pobić 4-miesięcznego szczeniaka Fijo. Piesek ma uszkodzony kręgosłup, przez co najprawdopodobniej już nigdy nie będzie sam chodził. Ponadto sprawca połamał psu miednicę i żebra, a także powybijał zęby. Skatowanego Fijo w kałuży krwi odnalazła po powrocie domu żona mężczyzny. Mąż nie potrafił jej wyjaśnić, co się stało. 30-latek zniknął z domu w Chełmży i ślad po nim zaginął.

Psem opiekuje się teraz Fundacja dla Szczeniąt Judyta. Jak poinformowano na fanpage'u "Pomoc dla Fijo", rozgłos dla całej sprawy negatywnie odbił się na 11-letnim synu Bartosza Donarskiego.

"Na Facebooku ma miejsce niedopuszczalna sytuacja i nie możemy na to pozwolić. Dochodzi do prześladowania rodziny oprawcy, jego małoletniego syna. Dziecko ma dopiero 11 lat, nie odpowiada za czyny swojego ojca! (...) Wiadomości, które chłopiec otrzymuje są straszne! Są tam groźby, wyzwiska. Czym dziecko na to zasłużyło?!" - czytamy na stronie "Pomoc dla Fijo".

"Twój stary to kryminalista", "Pozdrów ojczulka", "Będziemy szybsi od policji" - to najłagodniejsze z wiadomości, które zaczął dostawać 11-latek.

Bartosz Donarski - rysopis:

Bartosz Donarski poszukiwany przez policję za skatowanie szczeniakaBartosz Donarski poszukiwany przez policję za skatowanie szczeniaka Fot. Kujawsko-pomorska Policja

Mężczyzna ma:

brązowe oczy,
krótkie, ciemne włosy,
175 centymetrów wzrostu,
waży około 100 kilogramów,
jest krępej budowy ciała, z lekką otyłością brzuszną,
na prawym i lewym przedramieniu od wewnętrznej strony ma trzy tatuaże z imionami.
 
Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejscu jego przebywania proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub prokuraturą lub z numerami 997, 112 bądź z dyżurnym Komisariatu Policji w Chełmży 56 675 19 00.

Nie zareagowali na przemoc, dostali burgera po przejściach

Więcej o: