Gdzie to ocieplenie?! Znów czeka nas baaardzo mroźna noc [POGODA]

Pogoda miała robić się bardziej wiosenna, ale póki co znów zmarzniemy. Co się odwlecze, to nie uciecze. Na horyzoncie widać już zapowiadane ocieplenie.

Pogoda znów da się we znaki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedłuża ostrzeżenie o kilkunastostopniowym mrozie nocą. Ostrzeżenie to dotyczy Polski centralnej, wschodniej oraz województwa dolnośląskiego.

Pogoda w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim

W województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim alert obowiązuje aż do poniedziałku, do godziny 9:00. Tam temperatura nocą może sięgnąć od -13 st. C do -16 stopni, a lokalnie nawet -19. Wiatr będzie wiał z prędkością od 10 do 25 km/h. 

Pogoda dla Mazowsza i południa Polski

Z kolei w Lubelskiem, Łódzkiem, Mazowieckiem, Świętokrzyskiem, Śląskiem, Małopolskiem i Podkarpackiem instytut wydał ostrzeżenie do niedzieli, do godziny 10:00. Na południu Mazowsza i województwa lubelskiego termometr może pokazać nawet -19 stopni. Silniejszy będzie też wiatr.

Od 13 do 16 stopni poniżej zera będzie nocą w województwie śląskim.
W małopolskich oraz podkarpackich dolinach i kotlinach górskich termometry mogą pokazać -20 i -22 stopnie. W Sudetach od -15 do -18 st. C.

Pomóżmy potrzebującym

Straż pożarna apeluje, aby zwracać uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem - zwłaszcza ludzi bezdomnych i starszych. Pomoc dla nich można uzyskać, dzwoniąc pod czynne całą dobę numer alarmowy 112 lub 997. Szybko przekazana informacja może komuś uratować życie!

Pogoda w niedzielę

A jaka pogoda czeka nas w niedzielę? Nawet -6 st. C na północnym wschodzie, około -1 st. C w centrum kraju - prognozuje IMGW. Powyżej zera będzie już na Dolnym Śląsku. Czyżby to już koniec mrozów?

Więcej o: