Pierwsza taka porażka "Wiadomości" TVP. Właśnie pojawiły się dane oglądalności za luty

"Wiadomości" TVP starają się poprawić swoje wyniki oglądalności. Wyniki oglądalności z lutego, które zaprezentował branżowy serwis wirtualnemedia.pl, pokazują ogromny spadek widowni. Doszło też do precedensu.

Na pierwszym miejscu "Fakty" TVN (3,16 mln widzów), za nimi "Teleexpress" TVP (2,46 mln), dalej "Wydarzenia" Polsatu (2,4 mln), a dopiero za nimi "Wiadomości" TVP, czyli najważniejszy dziennik Telewizji Polskiej (2,35 mln widzów) - wynika z opracowania danych Nielsen Audience Measurement.

Jak podkreślają wirtualnemedia.pl, "Wydarzenia" Polsatu po raz pierwszy w historii miesięcznych zestawień oglądalności znalazły się przed "Wiadomościami" TVP.

"Wiadomości" TVP sporo tracą

Niekorzystne dla TVP okazują się też kolejne dane. Chociaż wszystkie dzienniki informacyjne zaliczają spadki, to w porównaniu z analogicznym okresem 2017 roku najbardziej stopniała widownia "Teleexpressu" - aż o 27,77 proc., czyli prawie milion widzów oraz "Wiadomości" TVP - o 22,89 procent, czyli 697 tys. osób. 

Jacek Kurski, prezes TVP, często chwali się wynikami oglądalności na swoim Twitterze. O "Wiadomościach" od pewnego czasu nic nie pisał. Ostatnio skupił się na ramówkowych nowościach TVP (np. programie "Alarm!") oraz propozycjach rozrywkowych.

Stacje walczą o oglądalność

Przypomnijmy, "Wiadomości" TVP są emitowane dodatkowo na antenie TVP Info, zaś "Wydarzenia" Polsatu także na "Polsat News" i "Polsat News 2". Ten pierwszy program na obu antenach miał 2,87 mln widzów, zaś drugi 2,63 mln - wynika z zestawienia Wirtualnych Mediów. "Fakty", które można oglądać na TVN i TVN24 BiŚ na tych antenach zanotowały łącznie 3,33 mln widzów w lutym 2018 r.

Polecamy też:

Więcej o: