Komentarze (291)
RPO zapytał o karanie za okrzyki "Lech Wałęsa"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jakisinnywolnylogin

  Oceniono 14 razy 14

  No i kto teraz stoi tam gdzie stało ZOMO?
  Jak w latach 1982-1989 krzyczałem "Lech Wałęsa" unosząc rękę ze znakiem Victory,
  to też byłe spisywany przez ZOMO (a 2 razy to nawet dostałem też pałą po nerach) za zakłócanie porządku publicznego.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 13 razy 13

  11 września 2017
  Pracowałem przez wiele lat w „Lelewelu”, liceum ogólnokształcącym na Żoliborzu. Uczęszczali tam m.in. bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy. Ale nie skończyli tej szkoły. Odeszli po przedostatniej X klasie w okolicznościach kuriozalnych. Zwłaszcza Jarosław, którego losem pokierował ważny działacz komunistycznej partii. To był rok 1966. Pierwszym sekretarzem PZPR był Władysław Gomułka, premierem Józef Cyrankiewicz. A stołecznym kuratorem oświaty - Jerzy Kuberski (później członek KC PZPR i minister oświaty). Lech zdał z X do XI (maturalnej) klasy, natomiast Jarosław oblał. Jeśli dobrze pamiętam miał oceny niedostateczne z języka polskiego i angielskiego. Decyzją rady pedagogicznej miał powtarzać klasę. Wtedy do dyrektora „Lelewela” pana Nikodema Księżopolskiego - pedagoga bezpartyjnego i niespotykanie praworządnego (czasem aż do przesady), zatelefonował Kuberski. I mówi: - Dyrektorze tam u was jednego z bliźniaków nie promowaliście. Ja ich znam. To są bardzo dobrzy chłopcy. Proszę to naprawić i drugiego też promować.
  Dyrektor zdumiał się: - Panie kuratorze ja nie znam przepisu prawnego, który by mnie Zastanawialiśmy się później w szkole z jakiego powodu kurator i ważny działacz PZPR mocno upoważniał do arbitralnej zmiany decyzji rady pedagogicznej.
  - A co mi pan dyrektorze opowiada! Zwołajcie na jutro o godz. 15 radę pedagogiczną, ja przyjadę i sprawę załatwimy - zażądał Kuberski.
  Byłem na tej radzie. Nauczyciele, a wśród nich późniejsza senator Anna Radziwiłł, przyparli „towarzysza” do muru. Pytano m.in. jak rozumieć, że kurator miasta stołecznego przyjeżdża do szkoły w sprawie promocji jednego miernego ucznia. Czy innych też tak dziwnie broni i osobiście wstawia się za nimi?
  Kuberski zbaraniał i odszedł z niczym. „Załatwił” Jarosławowi przeniesienie do innego liceum i... promocję. Z niemałym zdumieniem dowiedzieliśmy się po wakacjach, że - mimo ocen niedostatecznych - kontynuuje on naukę w klasie maturalnej. Rodzice zabrali z „Lelewela” także Lecha, ale w jego przypadku nie było nic zdrożnego.
  nadwyrężył swój autorytet w sprawie promocji Jarosława. Słyszałem różne opinie, ale nie będę się nimi dzielił, bo nie mam pewności. A może ktoś dokładnie wie i wyjaśni?
  Autor:Andrzej Jaczewski

 • elenem

  Oceniono 12 razy 12

  A gdyby krzyczeli Lech Kaczyński? :)))))

 • jare_jare

  Oceniono 12 razy 12

  Półtora roku wystarczyło, by policję zamienić w zalążek milicji. Brawo PiS. Potem to opiszą zagraniczne media i będzie kwiczenie, że "hurr durr atakujo nas".

  Kretyni.

 • Leszek Nowosiński

  Oceniono 11 razy 11

  Ja też krzyczę i to tak głośno że cały świat słyszy---NIECH ŻYJE PAN PREZYDENT LECH WAŁĘSA------precz z kaczo-komunizmem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • banwit

  Oceniono 11 razy 11

  Przyszło mi żyć w domu wariatów.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 11 razy 11

  Lech Wałęsa jest większy od Jarosława Kaczyńskiego.
  Lech Wałęsa jest cool., a Jarosław Kaczyński - nie jest cool.
  Lech Wałęsa ma żonę, a Jarosław Kaczyński ma kota.

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 11

  Lech może być tylko jeden , ale tego nikt nie chce wykrzykiwać

 • pollako

  Oceniono 10 razy 10

  Kaczyńscy, Macierewicze, Dudy, Morawieckie, Rydzyki i inne gady z PIS!
  Nigdy nie dorośniecie Lechowi Wałęsie do pięt, przy Wałęsie jesteście padalcami.

 • acototak

  Oceniono 10 razy 10

  Ośmieszają się na rozkaz, czy z własnej inicjatywy?

 • sacc77

  Oceniono 12 razy 10

  Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy
  Co piSSowska banda wzięła prawem odbierzemy

  Konstytucja jest świętością łamać Jej nie damy
  piSS przestępców hen za kraty wkrótce pożegnamy

  Wróci prawo, sprawiedliwość ale te prawdziwe
  Ukarane zaś zastaną czyny niegodziwe

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 10 razy 10

  A "Biełyje rozy" można jeszcze śpiewać czy jako piosenka radziecka i o wiadomych kwiatach jest, podwójnie, zakazana?

 • tedj

  Oceniono 10 razy 10

  To jest równie dobre jak te pisma kulsonów:
  „Nadmieniam, iż w/w osoba wraz z innymi osobami zakłócała przebieg legalnego, cyklicznego zgromadzenia poprzez okrzyki „Hańba! Hańba!”, „Będziesz siedział”, „Zdejmij mundur!”. Osoba przez cały czas istnienia była niegrzeczna. Po czynnościach osobę zwolniono.”
  - "W dniu 10 lipca 2017 roku około godz. 19.20 w Warszawie na pl. Zamkowym znajdując się za barierką oddzielającą trasę przemarszu uczestników zgromadzenia cyklicznego upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej, machając w ich kierunku trzymaną w ręku białą różą, a następnie siedząc na deptaku, usiłowała przeszkodzić w przebiegu wyżej wymienionego zgromadzenia, tj. za wykroczenie z art. 52., par. 2, pkt. 1"

 • rymanx

  Oceniono 9 razy 9

  RPO pyta a pispolicja odpowiada jak to pispolicja po prostu ; "POMIDOR"dla niezorientowanych pispolicja uzbrojona formacja ochrony opłacana z pieniędzy podatników broniące interesów jedynie słusznej pispartii a zwłaszcza jej furrerka.dyktatorka.

 • batura3

  Oceniono 9 razy 9

  Komuna wróciła - kiedyś za okrzyki LW też legitymowali skazywali. Suweren prosi o komentarz ex towarzysza PZPR-u oraz prokuratora stanu wojennego a obecnie członka Pissu Piotrowicza oraz deficyt intelektu, ministra Błaszczaka. Co na to NIGDY (dziwne) ani nie aresztowany ani nie internowany Jarosław K????

 • turkiestan

  Oceniono 9 razy 9

  Boże!!!! Pamiętam jak na początku lat 80 gdy komuchy urządzili sobie spęd pod pomnikiem Lenina zawsze była grupka którzy krzyczeli;Precz z komuną!!!!... Lech Wałęsa!!!!.. Przecz z komuną!!!Jakoś nie pamiętam żeby kogokolwiek z nas aresztowali!!!!Wygląd na to że tamci byli bardziej ludzcy od tego dna człowieczeństwa!!!!!!!!!!!.Tak to bywa jak Lucyfer przebierze się za Aniołka!!!!!!.Wyłapie wszystkich porządnych i uczciwych ludzi.I to jest największe nieszczęście naszej ojczyzny-Polski!!!!

 • dyst2

  Oceniono 17 razy 9

  Faszystowskie scierwa. Ktokolwiek stoi za PiSem wspiera faszyzm. Niech juz nawet bedzie wojna domowa jesli trzeba bedzie wyplenic faszyzm z Polski i Polakow.

 • Helga Baum

  Oceniono 9 razy 9

  IDIOCI TOTALNI, NIECH ZAPYTAJA P. M. MORAWIECKIEGO, TO IM POWIE,ZE W 1971 ROKU NIE BYLO POLSKI. WIEC PROSTO DZISIEJSZA MILICJA ,NIE POLICJA, POWOLUJE SIE NA ART. Z PRL. WSTYD, HANBA.

 • Eugen X-Man

  Oceniono 9 razy 9

  Wielu z was nie wie co działo się w latach 70,80. Teraz dodajcie komentarze jakby przeżyliście te czasy, nie mając zielonego pojęcia co się wtedy dzialo. Wielkie dzięki dla Wałęsy!!!! Ja widziałem co robiła MO i ZOMO. Durnie

 • mt60

  Oceniono 9 razy 9

  Czy to się dzieje naprawdę ? Czy już w 100 % powrócił PRL Panie Kaczyński, o to Panu chodziło! Kraj w UE, podobno demokratyczny, istne kuriozum. Gdzie my żyjemy ...

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 9 razy 9

  nie wiem czy to wybrzmiało odpowiednio

  przepis z 1971

  czyli wprost nawiazuja do komuny i PRLu

 • tadjan

  Oceniono 9 razy 9

  kulson mać, ale te gestapowskie łajzy są głupie........ nadają się do pacyfikacji obywateli, których powinni chronić, gdyby byli policją.

 • Oceniono 8 razy 8

  od której godzina policyjna ,cisza nocna od której godz. się zaczyna,przepraszam ,ale nie nadążam za ustawami MOŻE BY TAK JAKIŚ KODEKS WYDALI ,BO NIE WIEM CO MI WOLNO, A CO NIE LISTONOSZ MOŻE BY CO DZIENNIE PRZYNOSIŁ NOWE USTAWY

 • Marian Tuhajek

  Oceniono 8 razy 8

  I tak Obywatel miał szczęście, bo mogli zrobić tak, jak 1 marca br na manifestacji w Warszawie"""Trzech na mnie. Ręce skute na plecach. Niosą na dźwigniach na barki do radiowozu, wrzucają brutalnie do środka, nie bacząc na kajdanki na plecach, sadzają przemocą na siedzeniu. (...) Słyszę ,Siadaj, ****** i dostaję co najmniej trzy ciosy pięścią w twarz, co najmniej dwa od funkcjonariusza, którego nazwisko znam i którego pospolity bandytyzm opisałem w protokole późniejszego zatrzymania". A na przyszłość niech Obywatel krzyczy "Lechu Lechu ".

 • romas1962

  Oceniono 8 razy 8

  No to robi sie coraz straszniej i grozniej. Nie bardzo wierzylem w to co mowi opozycja ale dochodze do przekonia ze zbliza sie dyktatura ala Bialorus. A glosowalem na PIS. A te niektore relacje o zatrzymaniach zywcem wyjete z PRL-u. Pamietam te czasy.

 • zbyszek702

  Oceniono 8 razy 8

  Policjo nie ośmieszaj się, przyjdzie czas rozliczeń...

 • obidient1

  Oceniono 8 razy 8

  Debilizm w szeregach policji sięga zenitu. To typowy przejaw państwa totalitarnego, czyli za komuny mieliśmy demokrację komunistyczną, potem wywalczyliśmy prawdziwą demokrację, teraz mamy demokrację wg. PiS. Ja mam dość takiej beznadziejnej Polski.

 • f451

  Oceniono 10 razy 8

  panowie funkcjonariusze radzę wam pamiętać, że ta władza (jak każda w historii) nie będzie wieczna... spróbujcie sobie wyobrazić, że za dwa lata od dziś PiS może nie rządzić... łamanie prawa i naduzywanie przemocy, którego się teraz dopuszczacie nie będzie zapomnianym...
  co wówczas ? więc może warto być przyzwoitym ?

 • francek4

  Oceniono 8 razy 8

  do cholery mieliście wznosić bardzo lubiane okrzyki i hasła
  NIECH NAM ŻYJE ŚWIĘTO - UPIERDLIWY o. rydzyk
  NIECH ŻYJE NAM
  BŁOGOSŁAWIONY JUŻ NA ŚWIĘTEGO L.KACZYŃSKI
  NIECH ŻYJĄ NAM ŚWIĘCI BRACIA KACZYŃSCY
  NO I NIECH NAM ŻYJE JUŻ W STOPNIU MARSZAŁKA GWNERAŁ MACIEREWICZ
  TAKIE OKRZYKI MUSIMY WZNOSIĆ ...

 • dyskootantka

  Oceniono 8 razy 8

  No i znowu po pisiorach trzeba będzie z policji usuwać różne kulsony.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 8 razy 8

  coraz więcej, coraz szybciej postepują starania pisich by wymazać lecha Wałesę ze zbiorowej pamieci. I coraz bardziej widać, ze ta ich pazerność we wszystkim, ta cnotliwa obłuda i ta kasa w oczach zgubi ich niechybnie i to juz niebawem

 • lusjola

  Oceniono 8 razy 8

  Jasne lepiej wołać jarosławpolskęzbaw - cymbały na tej policji !!!

 • hefajstos1

  Oceniono 8 razy 8

  Pisokomuna i jej sługusy w natarciu. Gdyby krzyczeli "Macierewicz" lub "Kaczyński" nie popełniliby czynu zabronionego.

 • munaciello

  Oceniono 8 razy 8

  Jak mogli krzyczeć "Lech Wałęsa" na miesięcznicy smoleńskiej?
  Wałęsa nie ma przecież nic wspólnego ze śmiercią 96 osób z Tu 154m.
  Należało krzyczeć "Lech Kaczyński".
  I "Jarosław Kaczyński".

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 8 razy 8

  Pseudo wolny kraj Kaczyńskiego przepoczwarza się w kraj Jaruzelskiego. Czym skorupka za młodu nasiąknie…

 • tag1

  Oceniono 8 razy 8

  Zapamiętać nazwisko tego gorliwego fana miesiączek kartofla, pierwszy do wyrzucenia z policji dyscyplinarnie po wyborach

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 10 razy 8

  POLACY NIE BÓJCIE SIĘ!JAK WIDZICIE NIEPRAWNE DZIAŁANIA POLICJI FILMOWAĆ BANDYCKIE DZIAŁANIA NIEKTÓRYCH CYMBAŁÓW OCHRANIAJĄCYCH SPĘDY SMOLEŃSKIE ROZLICZENI ZOSTANĄ ZGODNIE Z PRAWEM I KONSTYTUCJĄ, USTAWĄ O POLICJI! MAJĄ TO FASZYŚCI PISOWSCY JAK W BANKU! ZAPŁACĄ ZA WSZYSTKO, AŻ ADIDASY Z NÓŻEK BANDYTY I ZŁODZIEJA BRUDZIŃSKIEGO POSPADAJĄ!

 • xsawer

  Oceniono 7 razy 7

  To już nie wolno w wolnej(?) Polsce skandować nazwiska noblisty?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 7 razy 7

  Będzie w Polsce Majdan. Inaczej po prostu się nie da. W trakcie Majdanu wszystkie pisiory, co do jednego, przozdobią latarnie.

  Bo inaczej po prostu się nie da.

 • xsawer

  Oceniono 7 razy 7

  Sieg heil byłoby na miejscu.

 • romas1962

  Oceniono 7 razy 7

  Teraz powinien wypowiedziec sie Walęsa i instytucje miedzynarodowe. Walęsa uhonorowany nagrodą Nobla a tu zakaz skandowania jego imienia.
  To sie zaczyna prawdziwy horror i nalezy to rozglosic na całą Europe. To jest totalny zamordyzm!!

 • rezun-one

  Oceniono 7 razy 7

  Historia się powtarza.
  W roku 1981 podczas pochodu 1 maja, do pochodu dołączyła Solidarność z Lechem.
  Ówczesna glina nie chciała "wygarniać" ludzi z pochodu więc "zgarniała" do ukarania wszystkich wołających "Lech Wałęsa" i Solidarność".
  Dobrze że Kaczyński określił się dokąd kroczy PiS, widać że pod światłym przewodem S. Piotrowicza idą drogą wytyczoną przez WRON. Nie udało im się zająć w Solidarności historycznego miejsca Wałęsy, ustawiają się teraz jako spadkobiercy Kiszczaka i Jaruzelskiego.
  Jeszcze tylko degradacja nieboszczyków i ................... staną sobie z ZOMO na pomniku.

 • obywalet

  Oceniono 7 razy 7

  Mamy państwo policyjne nie można głośno wymawiać imienia WielkiegoPolaka Lecha Wałęsy, ale można drzeć ryjem Antoni, Jarosław posłużą w i inne debilne pierdoly

 • azjael

  Oceniono 7 razy 7

  wszystkie PiSdy to hooje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX