Był wikariuszem i szkolnym katechetą. Okazał się pedofilem. Areszt zamienił na klasztor

Prokuratura w Ostrołęce oskarżyła młodego księdza z parafii w podlaskich Wyszkach o trzykrotne zgwałcenie 14-latki. Od listopada do stycznia Marcin Ł. czekał na proces w areszcie.

Jak informuje "Fakt", 28-letni Marcin Ł. był wikariuszem w parafii w Wyszkach oraz szkolnym katechetą. Prokuratura zarzuciła mu, że podstępem wabił do plebanii 14-letnią dziewczynkę, zamykał drzwi na klucz i wykorzystywał seksualnie. 

Rodzice dziewczynki zawiadomili kurię, a przełożeni księdza poinformowali prokuraturę. Ksiądz częściowo przyznał się do winy, a akt oskarżenia trafił do sądu w Białymstoku.

Według ustaleń "Faktu" oskarżony opuścił areszt dzięki 20 tys. zł poręczenia. Na proces czeka w klasztorze. Ma też zakaz zbliżania się do swojej ofiary. 

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (194)
Ksiądz pedofil z parafii w Wyszkach
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 54 razy 46

  Ale w wykazie pedofilów i tak się nie znajdzie.
  Po co utrudniać wiernym relacje z duszpasterzami wzmiankami o jakieś pedofilii?

 • przyczajony.pisior

  Oceniono 44 razy 38

  Zbłąkana owieczka? .. a tymczasem Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Adriana M., działacza skrajnie prawicowej organizacja Falanga. Mężczyzna miał być też związany z popierającą Władimira Putina partią Zmiana. Zawsze twierdziłem, że te wycierające sobie gęby Ojczyzną i Bogiem "organizacje patriotyczno-narodowe" to agenci kacapa, suto opłacani za zadymy przez Kreml.

 • krynolinka

  Oceniono 39 razy 33

  Częściowo się przyznał..Molestował ale się nie cieszył. Ale z pewnością szczytował. Koloratka tak ogłupia czy celowo zakładają koloratkę żeby mieć dostęp do dzieci.

 • notowany

  Oceniono 35 razy 27

  Pedofil w więzieniu nie przetrwa miesiąca! w kościele katolickim może żyć kilkadziesiąt lat!!!

 • faustxyz

  Oceniono 26 razy 24

  Prosty dowód, że religia zabija rozum. Nawet klecha gwałcący dziecko jest traktowany jako ktoś lepszy, górna półka lepszego sortu. Nic się nie da zrobić, bo suweren nawet nie chce słuchać o pedofilii w kościele, jak dzieci zasłaniają sobie uszy i wrzeszczą - aaaaaaa! O to chodzi w religii by wyhodować sobie ślepych, durnych i głuchych. No i hojnych dla choojnych.

 • jurek4491

  Oceniono 30 razy 24

  Ciekawe czy Ziobro z Jakim umieszczą go na liście pedofilów , myślę że nie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX