"Słyszę 'siadaj, ku*wo' i dostaję trzy ciosy w twarz". Wykładowca UW o zatrzymaniu przez policję

"Trzech na mnie. Ręce skute na plecach. Niosą do radiowozu, wrzucają brutalnie do środka" - tak zatrzymanie przez policję opisuje Rafał Suszek, wykładowca UW. Mężczyzna był uczestnikiem marszu antyfaszystowskiego 1 marca w Warszawie.

Nie milkną echa czwartkowych manifestacji, które przeszły ulicami Warszawy. Przed Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ul. Rakowieckiej spotkały się dwie przeciwne demonstracje. Antyfaszyści próbowali zablokować marsz narodowców. Wówczas do akcji wkroczyła policja, która siłą usunęła blokadę. Antyfaszyści skandowali m.in. "Warszawa wolna od faszyzmu", a narodowcy odpowiadali "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".

Jednym z uczestników manifestacji antyfaszystowskiej był dr Rafał Suszek, adiunkt w Katedrze Metod Matematycznych Fizyki z Uniwersytetu Warszawskiego. Mężczyzna twierdzi, że został agresywnie potraktowany przez funkcjonariuszy policji.

'Byłem w szpicy. Gleba. Trzech na mnie. Ręce skute na plecach. Niosą na dźwigniach na barki do radiowozu, wrzucają brutalnie do środka, nie bacząc na kajdanki na plecach, sadzają przemocą na siedzeniu. (...) Słyszę ,'Siadaj, kurwo!' i dostaję co najmniej trzy ciosy pięścią w twarz, co najmniej dwa od funkcjonariusza, którego nazwisko znam i którego pospolity bandytyzm opisałem w protokole późniejszego zatrzymania'

- opisuje Suszek na profilu na Facebooku.

"Biją ze znawstwem. Mam stłuczoną przegrodę, ale w ciągu długiej nocy na komisariacie nie występują wybroczyny. Tylko trochę krwi z nosa. I ból. Ale to nie ból nosa, to ból kręgosłupa, na którym posadowiona jest moja godność człowieka i obywatela, na którym posadowiona jest moja kulturowa tożsamość. Tego bólu wam nie zapomnę" - dodaje. Uczestnik manifestacji poinformował, że w komisariacie przebywał w godzinach 19.30-4 rano.

Jak podaje OKO.press, Suszek usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego i zniszczenia jego kurtki. Mężczyzna twierdził też, że policjanci utrudniali mu kontakt z prawnikiem, który po kilku godzinach został dopuszczony do uczestnictwa w czynnościach i spisywaniu protokołu.

Policja: "Sprawa będzie wyjaśniana"

Na relację Rafała Suszka zareagowała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Funkcjonariusze twierdzą, że to Suszek zaatakował policjanta. Zapewniają jednak, że wyjaśnią okoliczności zatrzymania mężczyzny.

'To już kolejne oskarżenia dotyczące osoby z grupy Obywateli RP. Dotychczas żadnych nie potwierdzono. Historia się powtarza podczas kolejnego zgromadzenia. Przyczyny interwencji? Jeden z policjantów został uderzony łokciem w twarz przez podejrzanego. Dochodzi do dynamicznego zatrzymania. Mężczyzna jest obezwładniony. Użyto siły fizycznej i założono mu kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Każde oskarżenia traktujemy jednak poważnie. Również to, z polecenia Komendanta Stołecznego Policji, zostanie szczegółowo wyjaśnione. Całość dokumentów przekazano także do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W przypadku niepotwierdzenia oskarżeń podjęte będą kroki prawne, których celem będzie ochrona dobrego imienia policjanta'

- czytamy w komunikacie KSP.

Kim byli Żołnierze Wyklęci?

Więcej o:
Komentarze (589)
"Siadaj, ku*wo". Rafał Suszek o zatrzymaniu przez policję
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 173 razy 153

  A suweren w niebo wzięty. Jak pięknie milicja rozprawia się z wykształciuchami gorszego sortu.
  Eksperyment zaszczepienia liberalnej demokracji w kraju trzeciego świata się niestety nie powiódł. Ten naród potrzebuje trzymania go za mordę, nisko przy ziemi.

 • g.lesio

  Oceniono 101 razy 93

  Teraz na antyfaszystowskich demonstracjach do staje się wp.. z dwóch stron - od nazioli i od policji.
  Ciekawych czasów doczekaliśmy się w Polsce.

 • klamtusek

  Oceniono 88 razy 72

  "Słyszę 'siadaj, ku*wo' chyba głuchy był, zomowiec powiedział "'siadaj, kulson'

 • irishrem

  Oceniono 73 razy 65

  Zarzuty przeciwko zbyt brutalnym, chamskim policjantom, nie potwierdzają się ?! Kogoś to dziwi ? Brudzińskie chamy jak zwykle niewinne.

 • robert28l

  Oceniono 66 razy 60

  Gościu przebrany w niebieski mundur, kiedyś pis...lcy przegrają i wiesz co wtedy będzie z takimi jak ty?
  Zostaną bez emerytury i bez stopni. Za tą z zarzutami. A tortury to zbrodnie przeciwko ludzkości. Nie przedawniją się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX