Córka Jolanty Brzeskiej krytykuje komisję Jakiego: Liczy się show, a ja miałam mówić o smaczkach

- Ciągle czuję się albo olewana, albo podejrzana - powiedziała córka Jolanty Brzeskiej w siódmą rocznicę jej śmierci. W rozmowie z Onetem skrytykowała działania prokuratury i komisji reprywatyzacyjnej.
Nie sądzę, by dysponowali jakimś materiałem dowodowym obciążającym prawdziwych sprawców. Ważne jest show, a nie dążenie do prawdy

- stwierdziła Magda Brzeska w rozmowie z Onetem. Dodała, że o wznowieniu śledztwa dotyczącego śmierci matki dowiedziała się z mediów. Jej zdaniem prokuratura „łapie się różnych wątków”, zamiast dążyć do prawdy.

Gdybym tylko miała poczucie, że naprawdę chodzi o nowe dowody i racjonalne przesłanki, to inaczej bym na to patrzyła. Ale nie mam takiego poczucia. Oni wykopują trupa, a cierpienie moje i mojego syna się nie liczy. 

- dodała Brzeska. Jej zdaniem chodzi o „polityczną rozgrywkę” i „taniec nad grobem”, a nie o wyjaśnienie okoliczności śmierci jej matki.

Magda Brzeska krytykuje komisję reprywatyzacyjną i prokuraturę

Decyzję o wznowieniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej podjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Niedawno Magda Brzeska została wezwana przed komisję reprywatyzacyjną przez Patryka Jakiego. „Chciano zrobić ze mnie gwiazdę” - skomentowała Brzeska. Jej zdaniem po to, by przed kamerami opowiadała o „smaczkach”.

Show must go on. Im więcej opowieści, tym lepiej, bo to dobrze się sprzedaje. Teraz politycy mogą opowiadać, jacy są silni i wzięli się za pomoc ludziom. Ale przepraszam, jaką pomoc? W mojej sprawie nie udało się załatwić nic.

- podsumowała.

Magdalena Brzeska broni Jarosława Gugały

Magdalena Brzeska stanęła w piątek w obronie Jarosława Gugały, który był jedną ze znanych osób wymienionych w materiale dotyczącym dzikiej reprywatyzacji, który został wyemitowany w programie TVP „Alarm”. W materiale padły też nazwiska Edwarda Miszczaka, Moniki Olejnik czy Anji Rubik.

Gdy tylko usłyszałam o ataku na red. Jarosława Gugałę, stwierdziłam, że nie mogę milczeć. To brutalna nagonka. Stek bzdur i insynuacji. Ktoś celowo szuka dziury w całym i przy okazji znów tańczy na grobie mojej mamy. Przy okazji wikłając w aferę pana Gugałę

- powiedziała w rozmowie z Onetem Brzeska. Dodała, że dziennikarz kupił mieszkanie w budynku przy ul. Nabielaka 9 od Michała Rawskiego, który wcześniej wykupił to lokum i postanowił je odsprzedać. Brzeska tłumaczy, że w tamtym okresie nie było jeszcze właściciela kamienicy, Marka Mossakowskiego, a w mieszkaniu mieszkał syn dziennikarza.

Właśnie w tym budynku mieszkała matka kobiety, Jolanta Brzeska, działaczka ruchu lokatorskiego. Jej zwęglone ciało zostało odnalezione w Lesie Kabackim w 2011 roku.

Do materiału w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl odniósł się też Jarosław Gugała.

Nie dość, że nie miałem nic wspólnego z dziką reprywatyzacją, to jeszcze walczyłem z Mossakowskim, jak pojawił się tam i zaczął terroryzować ludzi mieszkających w mieszkaniach komunalnych. (...) Notabene Mossakowski przejął ten budynek, gdy prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński

- powiedział Gugała.

Cyrk na komisji Jakiego. Kobieta twierdziła, że rzucono na nią klątwę. Minister nie wytrzymał

Więcej o:
Komentarze (48)
Magda Brzeska krytykuje prokuraturę i komisję reprywatyzacyjną
Zaloguj się
 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 26 razy 26

  Jak to dążenie do prawdy? Kto ma tę prawdę ujawnić? Ta sama ekipa? Eksmisję przygotowała ekipa Lecha Kaczyńskiego, a decyzję podpisał Kochański, kiedy Kaczyński był już prezydentem Polski. Ta ekipa nie miała problemów ze zdjęciem Blidy, to z taką Brzeską tym bardziej.
  Zresztą, to jest powód, że prezes głęboko wierzy w smoleński zamach, bo uważa, że to zemsta za BB.

 • lodzermensz1

  Oceniono 24 razy 24

  Odwracania kota ogonem i wierutnych kłamstw ciąg dalszy.
  Ale spoko - Kurski sprzedaje ten szajs w telewizji i 30% społeczeństwa łyka jak pelikany.
  Wszyscy pamiętają jak na komisji Jakiego przedstawiano sprawę, jak perorowano, że winna leży po stronie urzędu prezydenta Warszawy. Nie dodano tylko, że chodzi o byłego prezydenta ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Wszystko po to, by ciemny lud wiedział, że to wina HGW (która nawiasem mówiąc ma swoje za paznokciami).

 • biesczad1

  Oceniono 27 razy 21

  500+ i show: to wystarczy do rządzenia ciemnym ludem - w środku Europy, w XXI wieku...

 • kataryniarski

  Oceniono 24 razy 20

  a niby czego się Pani spodziewała? To wręcz podręcznikowa forma prowadzenia przez pis polityki - NEKROPOLITYKA!

 • byrcyn11

  Oceniono 19 razy 19

  Wyciągnąć Lecha z Wawelu i przesłuchać, co ma do powiedzenia na temat sprzedanej kamienicy w której mieszkała Brzeska, bo czuję że jako prezydent Warszawy dobrze wiedział o wszystkim !

 • mirek11768

  Oceniono 20 razy 16

  Kamienica przy Nabielaka miała być sztandarową sprawą ,,dzikiej prywatyzacji'' HGW. Jak się okazało że to pis ma umoczone łapy po łokcie to nastała kompletna cisza. Czy byle - jaki zająknie się choć raz na ten temat ? NIE, bo ma wytyczne siedzieć cicho i morda w kubeł

 • czechy11

  Oceniono 15 razy 15

  PiSowscy koryciarze to manipulanci krętacze. Kto im wierzy jest głupcem ich celem jest jedynie dojenie koryta kosztem Polski, Polaków i naszej przyszłości.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 15 razy 15

  Ta komisja to szambodrom z tańcującymi pisimi prostytutkami. A tymczasem się okazuje, że to właśnie za nimi, za Zimnym Lechem, za kochasiem Kochalskim, ciągnie się największy smród i największe skutecznie ukręcone geszefty (nie spektakularne potknięcie kretynów od działki Duńczyka, którzy ugryźli więcej niż mogli przełknąć).

 • jpy1

  Oceniono 14 razy 14

  Ta żałosna komisja miała na celu wypromowanie jakiego. Tu nie chodziło o to żeby złapać i ukarać sprawców przekrętów. Od tego jest przecież prokuratura. No ale cóż część narodu dała się nabrać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX