Zakaz handlu w niedzielę. Koleje Śląskie mają niespodziankę. Ale tylko dla rodzin

Okazuje się, że zakaz handlu w niedzielę to okazja do wykazania się dla przewoźników. Koleje Śląskie postanowiły zachęcić pasażerów do niedzielnego podróżowania - tym bardziej, że nadchodzi wiosna.

Zakaz handlu w niedziele wszedł w życie z początkiem marca. PiS wiele razy powtarzał, że ten dzień Polacy powinni spędzać z rodzinami. Niespodziankę dla rodzin przygotowały z tej okazji Koleje Śląskie. "Rodzinne niedziele" umożliwią bezpłatne przejazdy osobom podróżującym z dziećmi. Promocja będzie obowiązywać w każdą pierwszą w miesiącu wolną od handlu niedzielę. Akcja startuje już w marcu.

Sprawdź, które niedziele są wolne od handlu >>>

Rodzinne niedziele – kto skorzysta?

Bilet na pociąg KŚ będzie darmowy dla rodzica lub opiekuna, który wybierze się na wycieczkę z dzieckiem do 16. roku życia. Uwaga! Podopieczny będzie musiał posiadać bilet oraz dokument potwierdzający jego wiek. Promocja obejmie jednego lub dwóch rodziców. Opłata za dodatkowy bagaż, zabranie roweru lub psa na wycieczkę obowiązuje dalej zgodnie z cennikiem przewozów.

Gdzie rodzic pojedzie za darmo?

Darmowe przejazdy w niedziele będą obowiązywać na wszystkich połączeniach za wyjątkiem trasy Chałupki – Bohumin, pociągów Ornak z Żywca do Zakopanego oraz połączeń specjalnych. Polecamy rodzinne wycieczki do Cieszyna, Żywca, Wisły lub podróż, po części rowerową, szlakiem Leśno Razja.

Inne promocje Kolei Śląskich

Koleje Śląskie już od kilku lat zachęcają do podróżowania pociągiem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się akcje takie jak "Kolej na Beskidy", "Kolej na muzeum" oraz bilet Studenciak. Ponadto KŚ honorują Kartę Dużej Rodziny, oferując 30 proc. zniżki rodzinom podróżującym na Bilecie Rodzinnym, a do tego w dni alarmu smogowego wprowadza bezpłatne przejazdy dla kierowców. Oby tak dalej!

Zobacz też: Nowy efekt zakazu handlu w niedzielę. Uderzy w pasażerów PKS-ów >>>

Zakaz handlu w niedzielę w przyszłych latach

Zakaz handlu na razie obejmuje dwie niedziele w miesiącu. W 2019 roku będą to już trzy niedziele, a w 2020 każdy ostatni dzień tygodnia będzie wolny od handlu.

ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE. KTÓRE NIEDZIELE BĘDĄ WOLNE OD HANDLU?ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE. KTÓRE NIEDZIELE BĘDĄ WOLNE OD HANDLU? Marta Kondrusik/Gazeta.pl

Więcej o: