60-latek z Tczewa zamarzł we własnym mieszkaniu. Wcześniej policja odmówiła interwencji

60-letni pan Józef z Tczewa zamarzł we własnym mieszkaniu. Wcześniej zaniepokojeni sąsiedzi wezwali policję, która odmówiła interwencji. Gdy przyjechali następnego dnia, było już za późno.

W mieszkaniu na starówce w Tczewie znaleziono zwłoki 60-letniego pana Józefa. Najprawdopodobniej zamarzł we własnym mieszkaniu, mimo że dzień wcześniej zaniepokojeni sąsiedzi zaalarmowali policję. Dyżurny odmówił jednak wysłania patrolu. Sprawę bada tczewska prokuratura, a w policji trwa postępowanie wyjaśniające.

Wezwali policję, ta odmówiła interwencji

Zaniepokojeni losem pana Józefa sąsiedzi w niedzielę 25 lutego zadzwonili na straż miejską i policję. Byli zaniepokojeni tym, że z 60-latkiem nie ma kontaktu. Wiedzieli, że w jego mieszkaniu nie ma dostępu do ciepłej wody ani ogrzewania. Dyżurny odmówił jednak wysłania patrolu. Gdy dzień później sąsiedzi wspięli się na daszek przy oknie pana Józefa, było już za późno.

Tczewski dyżurny 26 lutego otrzymał zgłoszenie po godzinie 15:30 odnośnie mężczyzny, który nie daje oznak życia. Było to zgłoszenie od sąsiadów. Interweniujący funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, od sąsiadów dowiedzieli się, że drzwi są zamknięte, a widzieli przez okno mężczyznę, który nie daje oznak życia. W związku z tym policjanci wezwali straż pożarną, która po przybyciu na miejsce otworzyła drzwi. Po wejściu do mieszkania policjanci odnaleźli mężczyznę, który faktycznie nie dawał oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

-  powiedział Dawid Krajewski z komendy powiatowej w Tczewie w rozmowie z TV Tetka Tczew. Dodał, że policja przeprowadzi teraz postępowanie wyjaśniające.

Sprawę bada prokuratura

Jedna z sąsiadek opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym opisała całą sytuację i fakt, że dzień wcześniej alarmowała straż miejską i policję. Jej zdaniem tragedii można było uniknąć, gdyby służby dzień wcześniej zareagowały na zgłoszenie.

Teraz prokuratura rejonowa w Tczewie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 60-latka.

Z racji że pojawiły się informacje odnośnie tego, że służby miały informację od sąsiadów, że być może ten pan potrzebuje pomocy i stosowne działania nie zostały podjęte, nie wykluczamy, ze postępowanie będzie również prowadzone pod kątem niedopełnienia obowiązków                    

- powiedziała Ewa Ziębka z prokuratury rejonowej w rozmowie z TV Tetka.

W czwartek rano odbyła się sekcja zwłok. Jej wyniki śledczy poznają w ciągu 14 dni.

 

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (143)
Tczew: 60-latek zamarzł w mieszkaniu. Wcześniej wezwano policję, ale nie przyjechała
Zaloguj się
 • ginztonickiem

  Oceniono 50 razy 40

  Kulsony są od ochraniania manifestacji faszystowskich i różanców bez granic a nie jakies pierdoły

 • felicjan.dulski

  Oceniono 49 razy 37

  Trzeba było zgłosić, że facet dopiero co próbował zbeszcześcić tablicę ku czci Lecha Kaczyńskiego, albo innych żołnierzy wyklętych.

 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 24

  Cała komenda nagle się przeziębi i w ciągu miesiąca odejdą funkcjonariusze na rentę.
  A za znieczulicę powinni siedzieć.

 • yosemitesam

  Oceniono 33 razy 23

  Wszystkie te Szydła, Macierewicze, Błaszczaki itd kasują sobie po kilkadziesiąt tysi nagrody, a człowiek na starość nie ma środków na ogrzewanie własnego mieszkania. Dobra zmiana.

 • erte2

  Oceniono 20 razy 18

  Zbliża się 10. dzień miesiąca, więc kulsony muszą się odpowiednio przygotować i zmobilizować, więc nie mają czasu na duperele.

 • wagadudu

  Oceniono 20 razy 18

  Zgodnie z wytycznymi odgórnymi sekcja wykaże, że staruszek zszedł tydzień temu i kulsony będą mogły dalej wycinać konfetti...

 • dupawka

  Oceniono 18 razy 14

  Powinni zgłosić że wykrzykuje hasła anty pisowskie

 • ghs blar

  Oceniono 24 razy 14

  A niezależna sekcja robiona przez szwagra komendanta wykaże, że zgon nastąpił na 48 godzin przed znalezieniem zwłok i wszystko rozejdzie się po kościach. A funkcjonariusze dostaną pisemną pochwałę za wzorowe wykonywanie obowiązków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX