Bardzo mroźna noc. "Najcieplej" było na zachodzie Polski: -14 st. C. Od niedzieli zmiana w pogodzie

Niemal w całej Polsce, z wyjątkiem województwa zachodniopomorskiego, obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed silnym mrozem. Na szczęście zmiana pogody już w niedzielę.

O godzinie 5 w Białymstoku było minus 20 stopni, w Lublinie - minus 19, minus 18 zanotowano na termometrach w Rzeszowie, Przemyślu, Zakopanem oraz w Kielcach.

Dla porównania, wczoraj rano najzimniejszym miejscem w Polsce była niewielka miejscowość Stuposiany na Podkarpaciu, gdzie rano odnotowano -28,7 st. C. 

"Najzimniejsze miejsca dziś rano: Stuposiany (podkarpackie) -28,7°C (nowy rekord tej zimy) Jabłonka (małopolskie) -26,7°C#mróz #pogoda" - podał na Twitterze Tomasz Wasilewski z TVN Meteo.

Dziś w Warszawie termometry wskazywały przed świtem minus 15 stopni, a w Krakowie - minus 16.

Najcieplej było na zachodzie kraju. W Gorzowie i Zielonej Górze zanotowano - minus 14 stopni.

Pogoda na piątek i sobotę

Mróz na razie nie odpuszcza. Dziś w kraju będzie będzie od -9 do -6 st. C na wschodzie, a na zachodzie od -6 do -3 st. C.

Noc z piątku na sobotę także mroźna z lokalnymi opadami śniegu na zachodzie. Temperatura od -16, -14 st. C na wschodzie do -12, -10 st. C na zachodzie i -7 st. C lokalnie na wybrzeżu - podają synoptycy z IMGW.

W sobotę trochę "cieplej". Od -9 st. C na południowym wschodzie, około -5 st. C w centrum, do -3 st. C na zachodzie.

Przełom w pogodzie nastąpi w niedzielę. Na zachodzie Polski ma nawet być 8-10 st.C. 

W Warszawie było dużo zimniej niż na... Biegunie Północnym. To oznacza kłopoty

Więcej o: