Boli cię głowa i chce ci się spać? Wszystko przez spadek ciśnienia, nawet o 20 hPa [POGODA]

Oprócz mrozu, który nie odpuszcza już od tygodnia, w najbliższych dniach czekają nas potężne spadki ciśnienia. Na szczęście, w weekend pogoda trochę nam odpuści.
Właśnie zaczął duży spadek ciśnienia - od dzisiaj do soboty obniży się ono o około 20 hektopaskali

- ostrzega na Twitterze Tomasz Wasilewski, meteorolog z TVN Meteo.

Jak niskie ciśnienie wpływa na nasze zdrowie? Może powodować m.in. bóle głowy, migreny, bóle stawów, a także wywoływać senność i spadek ciśnienia krwi. Wtedy mogą pojawić się zawroty głowy, a u osób wrażliwszych - nawet zaburzenia widzenia.

Pogoda na najbliższe dni - będzie cieplej

Mróz nie odpuszcza już od tygodnia. Od 23 lutego termometry we wszystkich regionach Polski pokazują ujemną temperaturę. Jednak mimo mroźnego początku marca i rekordu zimna, jaki padł pierwszego dnia nowego miesiąca, już wkrótce możemy spodziewać się ocieplenia. Najprawdopodobniej już w niedzielę dotrze do nas ciepłe powietrze z południa Europy. Najpierw wskazówki termometrów podskoczą do poziomu powyżej zera, zaś w następnych dniach mogą wskazać nawet 8 stopni Celsjusza.

W piątek w prawie całym kraju będzie słonecznie. Zachmurzenie i opady śniegu wystąpią tylko na północnym wschodzie Polski. Nad ranem termometry wskażą od -20 stopni na południowym wschodzie, do -13 na Pomorzu. W ciągu dnia wciąż będzie zimno: od -8 stopni na Podkarpaciu, przez -5 w centrum, do - 3 na Dolnym Śląsku.

Sobota będzie cieplejsza, ale za to mniej słoneczna. Miejscowe zachmurzenia wystąpią na terenie całego kraju. Termometry wskażą od - 6 stopni we wschodniej Polsce, przez - 3 stopnie w centrum, do -1 stopnia na zachodzie.

W niedzielę zachmurzenia się utrzymają, jednak łupki temperatury znowu pójdą w górę. W centrum kraju termometry pokażą 1 stopień, na północnym wschodzie 2 stopnie. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokażą 3 stopnie. Na wschodzie Polski będzie chłodniej: - 4 stopnie na Suwalszczyźnie i - 3 stopnie na Podkarpaciu.

Poniedziałek również zapowiada się pochmurnie, za to ciepło. Termometry pokażą 8 stopni na Dolnym Śląsku, 5 stopni na północnym-wschodzie, 4 stopnie w centrum i 3 stopnie na Podkarpaciu. Temperatury  poniżej zera utrzymają się tylko na Suwalszczyźnie, gdzie termometry pokażą - 2 stopnie.

Więcej o: