Groźny wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Godne pochwały zachowanie kierowców

W pobliżu Wrocławia miał miejsce kolejny już dzisiaj wypadek. Tym razem na autostradzie A4 od strony Legnicy zderzyły się aż trzy ciężarówki.

Do wypadku doszło na 145. kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia, a dokładnie pomiędzy Kątami Wrocławskimi a Wrocławiem

Trzy tiry zderzyły się na A4

Na miejsce zderzenia trzech tirów wezwano wszystkie miejscowe służby ratunkowe. Kierowca środkowego tira został zakleszczony w pojeździe. Przytomnego mężczyznę wydostawali z pułapki strażacy. Przyczyny wypadku nie są na razie znane, dlatego sprawą będzie musiała zająć się policja.

A4 całkowicie zablokowana

Trasa od strony Legnicy została wyłączona z ruchu. Utworzyły się wielokilometrowe korki.

Kierowcy korzystają z objazdu poprowadzonego przez Kąty Wrocławskie przez drogę wojewódzką nr 346 do drogi krajowej nr 35 lub przez drogę wojewódzką nr 347 do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Godne uznania zachowanie kierowców

Wypadek na A4 skomentował lekarz będący na miejscu wypadku. Wiceprzewodniczący Okręgowej Rady Lekarskiej w Zielonej Górze Wojciech Perekitko pochwalił na swoim Twitterze kierowców jadących A4 za sprawne utworzenie tzw. korytarza życia. Dzięki temu pomoc medyczna szybciej dotarła do miejsca wypadku.

- Korytarz życia zrobiony. Brawo kierowcy - napisał lekarz.

Wypadek na A4 – dzisiaj nie pierwszy raz

Dzisiejszy poranek i popołudnie były feralne dla kierowców jadących A4 w okolicach Wrocławia. Po godzinie 7.00 w okolicach węzła Wądroże Wielkie doszło do innego wypadku, w którym ciężarówka zderzyła się z osobówką. Jedna osoba została ranna. Okoliczności nie są jeszcze do końca znane. Prawdopodobnie jeden pojazd najechał na drugi.

Więcej o: