Działacz PiS śmiertelnie potrącił człowieka na przejściu dla pieszych. Ale kary nie poniesie

Grzegorz Z., sekretarz lokalnych struktur PiS, śmiertelnie potrącił pieszego na pasach. Prokuratura umorzyła postępowanie, do tej decyzji przychylił się sąd.

Do tragicznego zdarzenia doszło w maju ubiegłego roku. W Nieżychowie (woj. wielkopolskie) Grzegorz Z., sekretarz sejneńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości późnym popołudniem na przejściu dla pieszych potrącił mieszkańca miejscowości. Wobec 69-letniego mężczyzny podjęto działania ratunkowe. Lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało go do Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Tam niestety zmarł.

Jak ustalono w toku postępowania Z. był trzeźwy. Według informacji portalu wspolczesna.pl, powołany przez prokuraturę biegły nie był w stanie ocenić z jaką prędkością jechał działasz PiS. Uznano także, że 69-latek wtargnął na jezdnię, mimo że według ustaleń lokalnych mediów w momencie uderzenia był na środku przejścia. 

Prokuratura uznała, że winnym wypadku jest pieszy i skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania. Sąd przychylił się do tej decyzji. Jak podaje "Fakt", rodzina nie zgadza się jednak na taki finał i zapowiada zażalenie do Prokuratury Generalnej.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: