Mróz odpuści? Jeszcze chwila! Mamy prognozę dzień po dniu [POGODA]

Pogoda trzyma nas w potrzasku, ale mróz już niedługo zniknie. Na razie najgorzej jest w rejonach północnych i wschodnich, najlepiej zaś w północno-zachodniej części kraju.

Pogoda na środę

W środę w całej Polsce pojawi się zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami spadnie śnieg. Najniższe temperatury przewidziane są w Suwałkach, zaraz potem w Małopolsce. Temperatura w Zakopanem za dnia może spaść do -15 stopni Celsjusza. W nocy w Karpatach przewiduje się nawet -24 stopni Celsjusza. Do tego silny wiatr na Suwalszczyźnie i w rejonach górskich. Ciśnienie będzie stale rosnąć.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podtrzymuje ostrzeżenie meteorologiczne. Dotyczy ono prawie całej Polski (kolor żółty na mapce poniżej). Chodzi głównie o niskie temperatury. Z kolei opady w połączeniu z zimną nawierzchnią stworzą gołoledź na jezdni, popularnie zwaną "szklanką". Zalecamy najwyższą ostrożność w trakcie jazdy.

Pogoda na czwartek

Pogoda w czwartek będzie nieco łagodniejsza. Rano powita nas umiarkowane zachmurzenie, a w południe pojawią się przejaśnienia. IMGW przewiduje niewielkie opady śniegu na wschodzie i na wybrzeżu. Temperatura od -13 stopni Celsjusza na wschodzie do -5 stopni Celsjusza na zachodzie Polski. Wiatr słaby lub umiarkowany.

Pogoda na weekend

Pogoda wyraźnie poprawi się już w piątek wraz z nadejściem do Polski masy ciepłego powietrza. Słupek rtęci może podskoczyć nawet powyżej zera w zachodniej części kraju.

Idzie ocieplenie - czytaj więcej o zmianie w pogodzie >>>

Synoptycy przewidują nawet 6 stopni na plusie. W niedzielę prawdopodobne wystąpią przejściowe opady we wschodniej i północnej części kraju. Na drogach ponownie pojawi się gołoledź.

Natomiast od przyszłego tygodnia z każdym dniem temperatura będzie coraz bardziej wiosenna. Opady nie są jednak wykluczone. 

Kulminacja mrozów miała miejsce na początku tygodnia: 

W Warszawie było dużo zimniej niż na... Biegunie Północnym. To oznacza kłopoty

Więcej o: