Groźny incydent w podstawówce w Lubaniu. Uczniowie zaczęli się szarpać, jeden z nich wyjął nóż

13-letni uczeń szkoły podstawowej w Lubaniu ranił w trakcie przerwy swojego rówieśnika. Obrażenia nie okazały się poważne. Wcześniej między chłopcami miało dojść do szarpaniny.

Do groźnego incydentu doszło we wtorek przed południem w szkole podstawowej w Lubaniu w województwie kujawsko-pomorskim. 13-latek miał ranić kolegę nożem na korytarzu. - Doszło do spowodowania obrażeń - mówi w rozmowie z Gazeta.pl nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. O zdarzeniu policję poinformowała dyrekcja szkoły, osobne zawiadomienie złożył także szpital we Włocławku, do którego trafił 13-latek.

Obrażenia nie okazały się poważne. - Chłopiec został ugodzony nożem w okolicę podżebrową lewą, z tyłu. Na całe szczęście rana nie była głęboka - mówi w rozmowie z Radiem PiK dr Krzysztof Szczepański, wicedyrektor szpitala we Włocławku.

Dyrektor szkoły mówi w rozmowie z Radiem PiK, że zdarzenie nie było aktem agresji, a wypadkiem w trakcie zabawy. Policja prowadzi czynności z art. 157 par. 2 kodeksu karnego, czyli spowodowanie "naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni".

13-latek, który miał ranić kolegę, został już przesłuchany. Policja nie zdradza jednak szczegółów. - To sąd rodzinny rozstrzygnie, czy obrażenia powstały w wyniku nieporozumień, czy raczej nieszczęśliwego wypadku - podkreśla nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek.

Koniec bolesnych zastrzyków? Amerykańska firma pracuje nad pigułką, która może zastąpić strzykawki

Więcej o:
Komentarze (43)
Lubań: 13-latek ranił nożem szkolnego kolegę
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 24 razy 10

  Ostatnio dość często młodzi "Żołnierze Wyklęci"zwani "Eunuchami Jareczka" dokonują ćwiczeń z bronią na żywym organizmie.

 • tumaxer

  Oceniono 12 razy 8

  Poczekajmy aż pistolety zaczną przynosić. Też będą wypadki podczas zabawy.

 • a.s.101

  Oceniono 11 razy 7

  Mówi się aby umożliwić wolny zakup broni palnej, wówczas chłopcy zaczną przynosić do szkoły, zamiast noży, pistolety i wówczas wreszcie dogonimy Amerykę.

 • zd46

  Oceniono 13 razy 7

  I co na to powiesz ministrze Jojo? Ogladalem wczoraj, jak piles ze zloconej filizanki kawe lub herbate z naszych podatkow i wygladalo to, "jakby krowa pila z kaluzy". Serwisik to pewnie "porcelanka" po Radziwillach, ale krolestwo, ale "stajnia augiasza"

 • kazek100

  Oceniono 13 razy 7

  Trzeba wprowadzić, jak głosi tłumok Kukiz, dostęp dp broni palnej. Wtedy podczas bójki dojdzie do strzelaniny. Tłumok Kukiz zapewne wytłumaczy nam, że to podniesie poziom bezpieczeństwa.

 • ad2009

  Oceniono 13 razy 7

  jakby zaatakowany mial broń, to moglby sie obronic... nIe, Kukizy?
  Ale to byla zabawa...

 • berek-oberek

  Oceniono 17 razy 7

  "zdarzenie nie było aktem agresji, a wypadkiem w trakcie zabawy"

  A nóż był jedynie zabawką?

 • kzet69

  Oceniono 12 razy 6

  "Dyrektor szkoły mówi w rozmowie z Radiem PiK, że zdarzenie nie było aktem agresji, a wypadkiem w trakcie zabawy.' To u Pana Dyrektora uczniowie na przerwach bawią się kosami? Ten dyrektor jest większym idiotą niż ten małolat wyklęty z nożem w szkole...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX