Wybrali nowego szefa publicznego Radia Gdańsk. "Zrezygnował pół godziny później"

Rada Mediów Narodowych rozpatrywała na dzisiejszym posiedzeniu kwestię prezesa zarządu Radia Gdańsk. Nowo powołany szef... zrezygnował jeszcze tego samego popołudnia.

Dotychczasowy prezes radia, Andrzej Liberadzki, złożył kilka tygodni temu rezygnację z zajmowanego stanowiska. Dziś rada miała powołać jego następcę. Już wcześniej mówiło się, że będzie to Grzegorz Sielatycki.

I rzeczywiście, RMN podjęła decyzję w sprawie nowego prezesa. - Ale sprawa jest już nieaktualna - powiedział przewodniczący Rady Krzysztof Czabański. 

Była rozpatrywana i nawet zaakceptowana kandydatura pana Grzegorza Sielatyckiego na tę funkcję, ale ujawniły się nowe okoliczności tej sprawy, w wyniku czego pan Sielatycki złożył rezygnację z objęcia tej funkcji. Miał ją objąć od pierwszego marca, nie obejmie, sprawa jest już nieaktualna

- powiedział Krzysztof Czabański. 

Dziennikarka Agnieszka Burzyńska napisała na Twitterze, że nowo powołany dyrektor "zrezygnował ze stanowiska po pół godziny". "Radio nie ma szefa. Niezły cyrk" - skomentowała.

Branżowy serwis Press.pl pisze, że sprawa może mieć związek z oskarżeniami o antysemityzm wobec Sielatyckiego. Zarzucał mu to m.in. portal stopnacjonalizmowi.wordpress.com, który przytaczał antysemickie treści jego autorstwa w biuletynie Młodzieży Wszechpolskiej.

Grzegorz Sielatycki dopytywany przez IAR powiedział tylko, że zrezygnował z przyczyn osobistych.

"Jest ciągłość kierownictwa spółki"

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych dodał, że do czasu powołania nowego prezesa zarządu spółką będzie zarządzał prokurent Dariusz Wasilewski.

- W normalnym trybie zwołamy Radę, musimy się rozejrzeć za kandydatami na objęcie tej funkcji. Trudno mi przewidzieć, kiedy to nastąpi. W każdym razie jest ciągłość kierownictwa spółki, bo jest powołany przez poprzedniego - czy obecnego jeszcze do pierwszego marca - prezesa pana Liberadzkiego pan prokurent i on będzie organem spółki zarządzającym” - wyjaśnił Krzysztof Czabański.

Wicepremier Gliński: "Zagraniczne koncerny wpisały się w mentalność państwa komunistycznego"

Więcej o:
Komentarze (46)
Radio Gdańsk bez prezesa. Wybrany kandydat zrezygnował po pół godziny
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 25 razy 23

  Jaki następny przystanek w " karierze"? Pięciominutowy prezes ORLENU z odprawą 6 mln?

 • polakadam

  Oceniono 22 razy 20

  Komedia. Antysemityzm zaczął nagle pisiorom przeszkadzać. A jeszcze nie tak dawno na antysemityzmie i rasizmie pasali swoich wyborców.
  Czekam jeszcze na delegalizację ONR.....

 • yosemitesam

  Oceniono 19 razy 17

  No ale jak to, że prezes narodowego radia miałby nie być antysemitą i rasistą? Do czego to podobne...

 • me_on_gazeta

  Oceniono 17 razy 15

  Sielatycki jest absolutnym świrem, ultraantysemitą. Odstaje na prawo nawet od wątpliwych etycznie standardów obecnej ekipy rządzącej. Samo rozważanie jego kandydatury jest badzo złym znakiem. To coś swego czasu nawoływało do usunięcia z podręczników Tuwima czy Leśmiana.

 • def11

  Oceniono 19 razy 15

  "..powiedział tylko, że zrezygnował z przyczyn osobistych."

  osobistych poglądów antysemickich

 • jurek4491

  Oceniono 16 razy 14

  RMN chciała antysemity na stanowisku , nie wyszło bo sprawa się RYPŁA .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX