Tragiczny bilans mrozów w Polsce. W ciągu ostatniej doby zmarło 5 osób

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: w ciągu doby zginęło 5 osób. Odpowiadają za to silne mrozy w Polsce. Dzisiaj mróz nie odpuści.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w ciągu ostatniej doby zmarło aż pięć osób."Pięć osób zmarło z powodu wychłodzenia w ciągu minionej doby. Nie bądź obojętny, zadzwoń pod numer alarmowy 112, gdy ktoś potrzebuje pomocy." - powiadomiło na swoim Twitterze RCB. Zmarłe osoby pochodziły z województw: świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, pomorskiego i opolskiego

Łącznie, jak informuje centrum, od listopada zmarły 53 osoby.

We wtorek w wielu miejscach można spodziewać się słabych opadów śniegu - mówi synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. Najchłodniej będzie na wschodzie kraju i rejonach podgórskich, gdzie temperatura wyniesie od minus 13 do minus 10 stopni Celsjusza. W centrum - około minus 9 stopni, a na zachodzie dwa stopnie mniej. Najsłabszy mróz będzie na zachodnim wybrzeżu, gdzie można się spodziewać minus 3 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W związku z silnymi mrozami IMGW wydało ostrzeżenia niemal dla całego kraju. 

Jak podaje TVN Meteo, miejscami może popadać przelotny śnieg, głównie na południowym wschodnie kraju, Wybrzeżu i Pomorzu. Zachmurzenie będzie raczej umiarkowane. Synoptycy przewidują wiatr słaby i umiarkowany. Według stacji mróz zacznie odpuszczać dopiero weekend.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: