Były wiceprezydent Warszawy "wdepnął" w kopertę z pieniędzmi. "Chciałbym zwrócić..."

Jacek Wojciechowicz, były wiceprezydent Warszawy i do niedawna członek PO, znalazł kopertę z pieniędzmi. Poprzez Twittera udało mu się odnaleźć właściciela gotówki.

"Co za czasy... Wysiadam na parkingu przed Teatrem Narodowym i wdeptuję na kopertę pełną pieniędzy. Z listą uczniów, ale bez żadnych danych" - napisał Jacek Wojciechowicz, były wiceprezydent Warszawy. "Kochani udostępnijcie ten post, niech dotrze do tego, kto zgubił, bo chciałbym zwrócić..." - zaapelował polityk.

Po kilku godzinach były wiceprezydent Warszawy, także poprzez Twittera, poinformował o tym, że odnalazł właścicielkę koperty. "Po zgłoszeniu udało się ustalić szkołę. Pieniądze wróciły już do uczniów" - napisał Wojciechowicz i dodał, że w ten sposób uczniowie jednak pójdą na "Kordiana".

Jacek Wojciechowicz do 21 lutego tego roku był członkiem Platformy Obywatelskiej. Polityk tego dnia zakomunikował, że występuje z PO, a wśród powodów takiej decyzji podał "niszczenie" partii przez przewodniczącego Grzegorza Schetynę. "Nie jestem w stanie obserwować, jak niszczona jest PO" - pisał wówczas.

Wojciechowicz we wrześniu 2016 roku stracił funkcję wiceprezydenta Warszawy, którą pełnił przez prawie 10 lat. Był odpowiedzialny m.in. za warszawskie inwestycje, a jego zwolnienie z pełnionego stanowiska miało związek z aferą reprywatyzacyjną w stolicy.

Dymisje w stołecznym ratuszu. Odchodzi dwóch wiceprezydentów

Więcej o: