Mróz nie odpuszcza. Są kolejne ofiary niskich temperatur. W Gołdapi padł rekord tej zimy

Z powodu wychłodzenia organizmu zmarły wczoraj dwie osoby - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jedną z nich jest 56-letni mężczyzna z województwa mazowieckiego. To 47. i 48. ofiara mrozów. Nad ranem padł rekord mrozu tej zimy.

RCB poinformowało, że silny mróz doprowadził do awarii sieci ciepłowniczej w Katowicach. Około 4 tysięcy osób nie ma ogrzewania. Do awarii doszło około godziny 21, ale w nocy prace naprawcze były niemożliwe z powodu niskiej temperatury.

W Gołdapi - 26 stopni Celsjusza

O godz. 6 rano najzimniej było w Gołdapi w woj. warmińsko-mazurskim: -26,2 stopni Celsjusza. Jak podkreśla Tomasz Wasilewski z TVN Meteo, to rekord tej zimy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niską temperaturą. W całym kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego (najniższego) stopnia przed silnym mrozem.

Pogoda na poniedziałek: mróz nie odpuszcza

Jak podaje IMGW, poniedziałek będzie pochmurny, miejscami, zwłaszcza we wschodniej i południowej części kraju oraz nad morzem, wystąpią słabe opady śniegu.

Temperatura od -13 stopni Celsjusza na wschodzie kraju i w rejonach podgórskich Karpat do -7 stopni Celsjusza na zachodzie i -2 lokalnie nad morzem.

W nocy znów mróz poniżej -20 stopni

W nocy znów temperatura mocno spadnie: od -23 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju oraz w kotlinach karpackich do -18, -13 na pozostałym obszarze kraju i -8 miejscami na zachodnim wybrzeżu.

Komentarze (21)
Mróz nie odpuszcza. W Gołdapi padł rekord tej zimy
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 12 razy 10

  Front "Zimny Lech" daje o sobie znać przed następna przełomową miesięcznicą.

 • kantrzyn

  Oceniono 15 razy 7

  Czy musicie ciągle pokazywać te wku...acze o powiadomieniach!!!??? Róbcie tak dalej, a sami będziecie czytać ten portal. Co za debil to wymyślił? Nie dość, że co chwila trzeba klikać idiotyczną informację o cookies, to jeszcze to.

 • acototak

  Oceniono 1 raz 1

  Taki mamy klimat, a wy nie chcieliście uwierzyć.

 • Andrzej Ekielski

  0

  Każdej zimy dziesiątki tysięcy polskich bezdomnych próbuje zdobyć szczyt K2. Setki z nich zamarza, jeszcze żaden nie osiągnął celu. Gdyby tak objąć ich programem narodowym, sukces byłby gwarantowany.

 • iremus

  Oceniono 4 razy 0

  Błąd systemowy Ciekawe co jest tym błędem systemowym dla cenzora?
  W ciągu jednego roku w 3 RP wskutek mrozu umiera więcej ludzi niż umarło za 45 lat (---).

 • iremus

  Oceniono 4 razy 0

  W ciągu jednego roku w 3 Rzeszy Pospolitej wskutek mrozu umiera więcej ludzi niż umarło za 45 lat PRL-u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX