Dwa lata Kurskiego w TVP. Uważa, że spełnił obietnice. Teraz czas na "odbudowę kabaretu"

Jacek Kurski podsumowuje dwa lata w fotelu prezesa TVP. I zdradza plany na przyszłość. A przyszłością są kabarety i kultura wyższa.

Jacek Kurski zajmuje fotel prezesa TVP od stycznia 2016 roku. W rozmowie z „Wirtualnymi Mediami” podsumował dwa lata swojej prezesury. Wśród własnych wymienił m.in. „obecność sportu” na antenach TVP, a także produkowanie samodzielnych produkcji telewizyjnych. Przypomnijmy, że jedna z nich - serial historyczny „Korona Królów” - spotkał się z raczej chłodnym przyjęciem wśród widzów, krytyków, a nawet prawicowych publicystów.

ZOBACZ TEŻ: Prawicowi publicyści pożarli się o "Koronę Królów". "Rechociarz na pasku niemieckich mediów"

Jacek Kurski o swoich sukcesach w TVP

Zdaniem Jacka Kurskiego, jako prezes TVP spełnił wszystkie obietnice, które złożył, a mianowicie przywrócił Telewizji Polskiej „prestiż”, sprawił, że antena przekazuje „misję kulturową i tożsamościową”, a także robi „rozrywkę na wysokim poziomie”.

Robimy rozrywkę na wysokim poziomie, ale mam ambicję odbudowy kabaretu. Rozmawiamy z kabaretami, są widoki na nowy format, ale to wymaga czasu.

- powiedział Jacek Kurski.

Plany Jacka Kurskiego na przyszłość

Przywrócenie kabaretów to niejedyny pomysł Jacka Kurskiego na przyszłość. Prezes TVP jednocześnie chce postawić na kulturę wysoką. Dlatego 31 grudnia 2018 roku TVP oprócz „Sylwestra z Dwójką”, wyemituje też Koncert Sylwestrowy z Filharmonii Narodowej.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego sylwestra w TVP największą gwiazdą był Zenon Martyniuk, wykonawca hitu disco polo „Przez twe oczy zielone”, a także Luis Fonsi, który w Zakopanem wykonał z playbacku hit poprzedniego lata, „Despacito”.

W ramach stawiania na kulturę wysoką, Jacek Kurski planuje również emisję fortepianowego koncertu Fryderyka Chopina oraz nowy format, w którym „w atrakcyjnej formie będą prezentowane pozycje książkowe”, który docelowo mają przekierowywać widzów na antenę TVP Kultura.

W czwartek Telewizja Polska zaprezentowała wiosenną ramówkę. Wśród nowości pojawią się m.in. trzy seriale: „Za marzenia”, „Trzecia połowa” i „La La Poland” oraz programy rozrywkowe, takie jak „Big Music Quiz” czy „Ludzik, czyli One Man Show”.

Cały czas twardo negocjujemy, mamy platformę zakupową, nowe formaty należą do nas, nie ma rozrzutności, jest oszczędność

- podsumował Jacek Kurski.

Rasistowskie żarty i piosenki o zagranicznych spiskach. TVP zorganizowała jubileusz Jana Pietrzaka

Więcej o: