Polska pielęgniarka z nagrodą królowej Szwecji. Za pomysł, jak pomóc osobom z demencją

Studentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie otrzymała Nagrodę Pielęgniarstwa Królowej Sylwii. Uhonorowano ją za pomysł, jak nawiązać kontakt z osobami chorującymi na demencję.

Autorski pomysł Reczek-Chachulskiej to Pudełko "Niezapominajka", służące do przechowywania przedmiotów związanych z przeszłością osób chorujących na demencję. Poprzez te przedmioty o wartości sentymentalnej, opiekunowie mogą dotrzeć do osób starszych i nawiązać z nimi kontakt. Pomysł zrodził się podczas różnych doświadczeń w opiece nad takimi osobami. Przed podjęciem studiów w Polsce kobieta pracowała w domu opieki w Wielkiej Brytanii.

Queen Silvia Nursing Award to stypendium ustanowione przez Swedish Care International dla studentów pielęgniarstwa i osób będących na specjalizacji pielęgniarskiej. 

W ramach konkursu studenci, którzy zaprezentują najbardziej kreatywne rozwiązania, usprawniające opiekę nad osobami starszymi, w tym chorymi na demencję, otrzymują stypendium o wartości 25 tysięcy złotych i półroczny staż, podczas którego mogą zdobyć doświadczenie w najważniejszych i najnowocześniejszych organizacjach medycznych.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: