Zwabił ją na plebanię i tam gwałcił. Wikary z Podlasia oskarżony o wykorzystanie nastolatki

28-letni wikary i katecheta z Podlasia miał trzykrotnie zgwałcić nieletnią. Do sądu trafił akt oskarżenia, biskup odsunął go od pełnienia posługi kapłańskiej.

Jak informuje Radio Białystok, do Sądu Okręgowego w Białymstoku trafił akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Marcinowi Ł. 28-latek jest wikarym i katechetą w jednej ze szkół podstawowych w województwie podlaskim. W maju i czerwcu ubiegłego roku Marcin Ł. miał zwabiać na plebanię kilkunastoletnią dziewczynę, a następnie gwałcić. Miał to zrobić trzykrotnie.

Oskarżony o popełnienie trzech zbrodni

Rozmawialiśmy o tej sprawie z Prokuraturą Okręgową w Ostrołęce. - Prokuratura wysłała do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia 15 lutego - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Edyta Elżbieta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. - Oskarżono Marcina Ł. o popełnienie trzech zbrodni. Są to zbrodnie zgwałcenia małoletniej poniżej 15. roku życia - dodaje. Prokuratura nie podaje wielu informacji, m.in. dotyczących dokładnego wieku pokrzywdzonej oraz miejsca zamieszkania oskarżonego. - Chodzi przede wszystkim o dobro pokrzywdzonej - mówi Łukasiewicz.

Biskup go zawiesił

Marcin Ł. obecnie został zawieszony w pełnieniu funkcji wikarego. - Z informacji, które posiadamy z właściwej kurii biskupiej wynika, że na mocy dekretu biskupa został odsunięty od pełnienia posługi kapłańskiej - mówi rzecznik ostrołęckiej prokuratury.

Oskarżonemu o trzykrotny gwałt grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: