Radny PiS z Pabianic jechał rozdawać odblaski, by było bezpieczniej. Potrącił ucznia

Krzysztof Waligórski, radny powiatu pabianickiego potrącił na przejściu 15-latka - opisuje "Dziennik Łódzki". Członek PiS jechał na akcję rozdawania odblasków, mających poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Jak informuje "Dziennik Łódzki" do wypadku doszło 12 lutego. Tego dnia radni powiatowi oraz miejscy z Pabianic przeprowadzali akcję rozdawania odblaskowych gadżetów.

Do wypadku doszło ok. godz. 15. Na skrzyżowaniu ulic Partyzanckiej i Konstantynowskiej Krzysztof Waligórski, radny powiatowy z klubu PiS uderzył samochodem powracającego ze szkoły 15-latka.Chłopiec stracił przytomność i z urazem nogi trafił do szpitala w Łodzi - donoszą lokalni dziennikarze.

Według lokalnych mediów do potrącenia doszło, gdy zielone światło mieli zarówno piesi, jak i kierowcy.

- Obecnie czynności prowadzone są przez Wydział Dochodzeniowo-Śledczy - mówi w rozmowie z Gazeta.pl kom. Joanna Szczęsna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. - Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, kierowca był trzeźwy - dodaje.

Na mapie widzimy rejon, w którym doszło do wypadku:

Do trzech lat więzienia

Jeśli skutki obrażeń 15-latka będą się utrzymywały więcej niż 7 dni, radny odpowie za spowodowanie wypadku. Grozi za to do trzech lat więzienia. W przypadku wyroku skazującego, Krzysztof Waligórski straci mandat.

Ważne odblaski

Z danych policyjnych wynika, że do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi jesienią, po zmroku. Odpowiadają za to przede wszystkim nieoświetlone drogi i niewłaściwy sposób poruszania się pieszych.

Osoba w ciemnym stroju w nocy widziana jest z odległości ok. 40 metrów, natomiast pieszego z elementami odblaskowymi widać już ze 150 metrów. Policja od lat apeluje, by dla zwiększenia bezpieczeństwa nosić odblaski. Od 2014 r. jest to obowiązkowe.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Więcej o: