Prokuratura wyjaśnia tajemniczą śmierć trzech mężczyzn pod Gorzowem. Znamy przyczynę zgonów

W poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok trzech mężczyzn, których ciała znaleziono w jednym z domów w Kwiatkowicach. Prokuratura ustaliła bezpośrednią przyczynę śmierci, ale czeka na badania znalezionych na miejscu proszków i tabletek

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie prok. Roman Witkowski podsumował najnowsze ustalenia śledczych w sprawie tajemniczej śmierci trzech mężczyzn w Kwiatkowicach. W poniedziałek przeprowadzono ich sekcję zwłok, po której ustalono, że bezpośrednią przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Jak przekazał w rozmowie z Gazeta.pl Witkowski, teraz przeprowadzone zostaną badania toksykologiczne i fizykochemiczne substancji, które zabezpieczono na miejscu. Przy mężczyznach znaleziono "nieokreślone substancje chemiczne" w postaci proszków i tabletek. 

Tajemnicza śmierć pod Gorzowem

Sprawę w ubiegłym tygodniu opisywała "Gazeta Lubuska". W nocy z 16 na 17 lutego czterech mężczyzn, w tym dwóch braci, spotkało się w Kwiatkowicach w woj. lubuskim, gdzie urządzili sobie małą imprezę. Żona jednego z nich, nie mogąc dodzwonić się do męża, pojechała na miejsce, by sprawdzić, co się dzieje.

Na miejscu ujrzała czterech siedzących mężczyzn, a gdy pojawiły się służby oraz pogotowie, okazało się, że trzech z nich (dwóch 40-latków i 35-latek) nie żyło. Najmłodszy, 29-letni uczestnik imprezy, trafił do szpitala. Prokuratura czeka, aż poprawi się jego stan zdrowia, by mógł złożyć zeznania, mogące być przydatną informacją do wyjaśnienia śmierci jego towarzyszy.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: