60-latek z Wałbrzycha molestował własne wnuczki, jedną zgwałcił. Koszmar dziewczynek trwał lata

60-letni mieszkaniec Wałbrzycha od 2014 r. miał molestować swoje kilkuletnie wnuczki. Sprawa wyszła na jaw dopiero, gdy jedna z nich poskarżyła się ojcu na bóle w okolicach narządów płciowych.

Według śledczych 60-letni Marek S. gwałcił swoją 9-letnią wnuczkę oraz dopuszczał się innych czynności seksualnych wobec drugiej wnuczki, również 9-latki. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", 60-latek regularnie spędzał czas z dziewczynkami. 

Miał się nimi opiekować

- Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna dopuszczał się przestępstw wobec swoich wnuczek w okresie od 2014 roku do 5 lutego 2018 roku - mówi "Gazecie Wrocławskiej" Marcin Witkowski, prokurator rejonowy w Wałbrzychu. - Obie dziewczynki były w tym okresie regularnie przekazywane przez swoich rodziców pod opiekę dziadka. Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z dziewczynek poskarżyła się swojemu ojcu i zarazem synowi oskarżonego na bóle w okolicach narządów płciowych. Mężczyzna potraktował skargi córki poważnie i zażądał wyjaśnień od swojego ojca.

Jak wyjaśnia prokurator, sprawa trafiła do organów ścigania. Dziewczynki zostały przebadane oraz przesłuchane w obecności psychologa. To dało podstawę do postawienia dwóch zarzutów. Pierwszy  dotyczy zgwałcenia wnuczki, za co grodzi od 3 do 12 lat więzienia. Drugi zaś to doprowadzenie do innej czynności seksualnej, za co mężczyzna może trafić na maksymalnie 12 lat do więzienia. 

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (87)
60-latek z Wałbrzycha molestował wnuczki. Jedna została zgwałcona
Zaloguj się
 • qwiqqu

  Oceniono 25 razy 21

  Jak to, przecież "w rodzinach nie ma żadnej patologii". Straszne. Pedofilia i kazirodztwo jednocześnie.

 • Sroga Bufetowa

  Oceniono 18 razy 14

  To bez znaczenia kto jest u koryta. To ludzki dramat. Zdarza się TEŻ w miejscach gdzie nie ma PIS czy PO. Dobrze, że syn zgłosił sprawę. Ile takich przestępstw jest zamiatanych pod dywan w rodzinach???

 • Piotr Gostkowski

  Oceniono 8 razy 8

  szok ale to chyba nie jedyny przypadek , dramat kazirodztwa i wykorzystywania dzieci w rodzinie , jest większy niż mówią policyjne statystyki ,

 • rozterka47

  Oceniono 12 razy 8

  Ja nie rozumiem , dlaczego tak długo nikt nic nie zauważył

 • handikori

  Oceniono 8 razy 6

  ku... mać co za sku...el.

 • KPH MILTON

  Oceniono 8 razy 6

  DLA KAZDEGO NORMALNEGO CZLOWIEKA ! TO CHORE!!!!!!!!!!!!

 • 21ba

  Oceniono 8 razy 4

  Zaloze sie ze jako prawdziwy polski katolicki patriota co niedziela pedzil do kosciola, a w kazdy pierwszy piatek m-ca chodzil do spowiedzi i spowiadal sie z tego.Spowiadajacy go ksiadz "dawal" mu przyzwolenie udzielajac mu rozgrzeszenia i jedynie pokuty

 • cezar85

  Oceniono 6 razy 4

  ksiądz własnych nie molestuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX