Biedroń promuje adopcje kotów. Pokazuje słynną książeczkę i mówi o "kocie w typie prezesa"

Robert Biedroń jest znanym miłośnikiem zwierząt. Z okazji Dnia Kota nagrał wideo, w którym promuje adopcje czworonogów. Prezydent Słupska przekonuje, że miłość do kotów jest ponad podziałami.

- Mamy koty różnych ras. Choć rasa, jak wiemy, nie ma najmniejszego znaczenia. Mamy kota w typie prezesa, ale też kota przeciętnej Kowalskiej, kota ocieplającego wizerunek i kota może trochę gorszego sortu. Trochę utyka, taki troszkę ułomny, taki kod ma gorszy ten kot - mówi Biedroń w krótkim nagraniu, przygotowanym razem z fundacją Viva!

Namawiam was do adopcji, bo miłość do kotów jest ponad wszelkimi podziałami. Łączy Polki i Polaków. A jeśli mało wiecie o kotach, polecam wa, lekturę, bestseller czytany także w ławach poselskich - "Atlas Kotów", oczywiście.

- zachęca polityk. W dalszej części filmiku przedstawiono niektóre z czworonogów, które są pod opieką fundacji i szukają nowych domów.

Co zrobić w Międzynarodowy Dzień Kota?

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota to święto, które powstało w 1990 roku we Włoszech, a później przyjęło się w Polsce. Po raz pierwszy dzień kota obchodzony był u nas w 2006 roku za sprawą miesięcznika "Kot" i Stowarzyszenia Cat Club Łódź. Wojciech Albert Kurkowski, który jest pomysłodawcą akcji, tłumaczył, że ma ona na celu głównie propagowanie adopcji kotów ze schronisk.

Dobrym sposobem na obchodzenie dnia kota jest pomoc potrzebującym zwierzętom. Zapraszamy np. do zapoznania się z działalnością warszawskiej Fundacji Canis, która zapewnia pomoc dachowcom w potrzebie. Można ją wesprzeć zarówno poprzez datek, jak i zakup np. ręcznie wykonanej biżuterii.

W Warszawie działa też Koteria, a w całej Polsce Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Ale pomagać warto nie tylko w dzień kota. Te i inne organizacje pożytku publicznego można wesprzeć 1 procentem podatku. Każda pomoc się liczy.

Więcej o:
Komentarze (132)
Robert Biedroń na dzień kota
Zaloguj się
 • Helena Kowalska

  Oceniono 60 razy 36

  Super reklama z adopcją kotów,Biedroń zawsze na czas jak trzeba komuś pomóc,życzę wszystkim więcej Biedroniów,a życie będzie prostrsze, ciekawsze,spokojniejsze,tego trzeba nam Polakom.

 • cezi79

  Oceniono 41 razy 23

  Brawo Panie Biedroń. Kot domowy, uznany w Polsce jako dobro narodowe, jest pod ochroną i uważam, że samorządy powinno bardziej zadbać o ich los, tym bardziej, że koty są nieodłączną częścią polskiego krajobrazu.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 28 razy 20

  Ładny komentarz. Widać, że Biedroń to inteligentny (TW Balbina powiedziałby "intligientny") facet.

 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 18

  Nie najlepiej wstrzelił się Tarczyński z podlizywaniem w sprawie kotków u prezesa. Jego życzenia żeby pan prezes mógł więcej czasu spędzać z ukochanymi zwierzątkami mogą być nie najlepiej odebrane w partyjnych kuluarach..Sam prezes też może te słowa uznać za zbytnią ingerencję w jego życie prywatne o politycznym już nie wspomnę.

 • air_duster

  Oceniono 19 razy 13

  ten temat, co wyrósł jak spod ziemi, kotków ma zakryć pijanego Błasika i ścinanie drzew stwierdzonymi przez prokuraturę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX