Biedroń promuje adopcje kotów. Pokazuje słynną książeczkę i mówi o "kocie w typie prezesa"

Robert Biedroń jest znanym miłośnikiem zwierząt. Z okazji Dnia Kota nagrał wideo, w którym promuje adopcje czworonogów. Prezydent Słupska przekonuje, że miłość do kotów jest ponad podziałami.

- Mamy koty różnych ras. Choć rasa, jak wiemy, nie ma najmniejszego znaczenia. Mamy kota w typie prezesa, ale też kota przeciętnej Kowalskiej, kota ocieplającego wizerunek i kota może trochę gorszego sortu. Trochę utyka, taki troszkę ułomny, taki kod ma gorszy ten kot - mówi Biedroń w krótkim nagraniu, przygotowanym razem z fundacją Viva!

Namawiam was do adopcji, bo miłość do kotów jest ponad wszelkimi podziałami. Łączy Polki i Polaków. A jeśli mało wiecie o kotach, polecam wa, lekturę, bestseller czytany także w ławach poselskich - "Atlas Kotów", oczywiście.

- zachęca polityk. W dalszej części filmiku przedstawiono niektóre z czworonogów, które są pod opieką fundacji i szukają nowych domów.

Co zrobić w Międzynarodowy Dzień Kota?

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota to święto, które powstało w 1990 roku we Włoszech, a później przyjęło się w Polsce. Po raz pierwszy dzień kota obchodzony był u nas w 2006 roku za sprawą miesięcznika "Kot" i Stowarzyszenia Cat Club Łódź. Wojciech Albert Kurkowski, który jest pomysłodawcą akcji, tłumaczył, że ma ona na celu głównie propagowanie adopcji kotów ze schronisk.

Dobrym sposobem na obchodzenie dnia kota jest pomoc potrzebującym zwierzętom. Zapraszamy np. do zapoznania się z działalnością warszawskiej Fundacji Canis, która zapewnia pomoc dachowcom w potrzebie. Można ją wesprzeć zarówno poprzez datek, jak i zakup np. ręcznie wykonanej biżuterii.

W Warszawie działa też Koteria, a w całej Polsce Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Ale pomagać warto nie tylko w dzień kota. Te i inne organizacje pożytku publicznego można wesprzeć 1 procentem podatku. Każda pomoc się liczy.

Więcej o: