Kasjerka z Biedronki ryzykowała życie podczas napadu i została... zwolniona. Jest odpowiedź firmy

Pracownica Biedronki skarży się, że po tym, jak została pobita przez agresywnego klienta, zwolniono ją z pracy. Właściciel Biedronki - Jeronimo Martins Polska wyjaśnia sprawę.

Historię pani Jolanty opisał „Tygodnik Powiśla”. Według artykułu do wydarzeń doszło w Biedronce przy ul. Piaskowej w Puławach. 4 listopada 2017 roku około godziny 17 do sklepu wtargnęło dwóch 17-latków, najprawdopodobniej pod wpływem środków odurzających, którzy zachowywali się agresywnie.

Lokalna gazeta opisała całą sytuację ze szczegółami: nastolatkowie chcieli ukraść ze sklepu alkohol, dwóch pracowników unieszkodliwiło jednego z nich, drugiego próbował zatrzymać trzeci pracownik sklepu. W pewnym momencie chłopak próbował sięgnąć po szklaną butelkę, co spowodowało zagrożenie, że rozbije ją i będzie próbował zranić nią trzymającego go mężczyznę. Gdy nikt z klientów nie reagował, na pomoc koledze ruszyła pani Jolanta. Napastnik jednak mocno kopnął ją w nogę. Chwilę później na miejsce dotarła wezwana wcześniej policja.

Biedronka zwolniła pracownicę

Pani Jolanta została przewieziona do szpitala. Badania wykazały, że ma pękniętą łąkotkę. Kobieta przez trzy tygodnie przebywała na zwolnieniu lekarskim. Mimo bólu wróciła do pracy. Było jasne, że będzie musiała chodzić na rehabilitację.

Jak opisała w rozmowie z "Tygodnikiem Powiśla" kobieta, 26 stycznia br. pod koniec zmiany została wezwana przez kierownika, który wręczył jej wypowiedzenie bez podania przyczyny.

Byłam w szoku. W życiu bym się tego nie spodziewała. Przecież nie zrobiłam niczego złego. W dodatku samotnie wychowuję dziecko. Ta praca była dla mnie tak ważna

- powiedziała pani Jolanta. Kobieta chciała ubiegać się o odszkodowanie, więc zapytała pracodawcę, czy zgodnie z prawem wydarzenie zostało zgłoszone jako wypadek w pracy. Nie otrzymała jednak odpowiedzi. Pani Jolanta wystąpiła przeciwko Jeronimo Martins Polska do sądu pracy. Kobieta domaga się od byłego pracodawcy odszkodowania w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia.

Kobieta powiedziała dziennikarzom „Tygodnika Powiśla”, że mimo iż bardzo lubiła swoją pracę, nie chce do niej wracać. - Doznałam okropnej krzywdy - tłumaczy.

Według nieoficjalnych informacji Radia Zet na szkoleniach pracownicy sieci uczeni są, by nie reagować w przypadku rabunków.

Co na to Biedronka?

O komentarz poprosiliśmy właściciela sieci sklepów Biedronka.

Poddajemy tę sprawę dokładnej analizie przez Biuro Obsługi Pracowników, działające na poziomie centrali firmy, a nie w strukturach regionu. Taki sposób jej procedowania wymaga dodatkowego czasu, ale gwarantuje obiektywny przebieg procesu sprawdzania danego przypadku

- napisano w oświadczeniu Biura Prasowego Jeronimo Martins Polska.

 

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: