Ostrów Wlkp.: oszustki z blachami z napisem "Police". Byli tacy, którzy dali się nabrać

Dwie kobiety - 34 i 35-latka - trafiły do aresztu w Ostrowie Wielkopolskim. Panie znalazły zuchwały sposób zarobkowania - podając się za funkcjonariuszki policji przeszukiwały mieszkania i dokonywały kradzieży.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa metodą "na policjanta". Metoda wybrana przez 34 i 35-latkę nie polegała jednak na wykonywaniu połączeń telefonicznych do osób starszych, ale na bezpośrednich odwiedzinach.

Kobiety wyposażyły się w plastikowe odznaki z napisem "Police" i odwiedzały mieszkania w Ostrowie Wielkopolskim twierdząc, że chcą dokonać przeszukania. Przekonywały niczego nieświadomych ludzi, że prowadzą śledztwo w sprawie nakładek na bankomat.

W ten sposób pod koniec stycznia ofiarami oszustwa padły dwie mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego. Fałszywe policjantki ukradły 7 tys. złotych w gotówce.

"W kolejnym przypadku, jedna z oszustek prosząc o kartę bankomatową i numer PIN poszła do bankomatu „zablokować kartę”. Po wszystkim, pokrzywdzona ustaliła, że z jej konta wypłacono pieniądze w kwocie 500 złotych" - czytamy w komunikacie policji.

W lutym oszustki zamierzały powtórzyć w mieście całą akcję. Osoba, którą tym razem odwiedziły, okazała się jednak sprytniejsza i zawiadomiła policję. Tym samym oszustki trafiły do aresztu. Za kratkami mogą spędzić do 8 lat.

Więcej o: