"Łowcy cieni" złapali Tadeusza B. z grupy "Krakowiaka". Groźny gangster wpadł w restauracji

"Łowcy cieni" z CBŚP zatrzymali 55-letniego Tadeusza B., poszukiwanego na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Mężczyzna był ścigany, ponieważ został skazany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym w grupie tzw. "Krakowiaka" oraz rozboje.

Z ustaleń śledczych wynika, że działalność 55-letniego Tadeusza B. sięga początków lat 90. XX wieku. Wówczas to, działał w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, kierowanej przez Janusza T. ps. "Krakowiak". Grupa zajmowała się zabójstwami, napadami rabunkowymi, wymuszeniami rozbójniczymi, kradzieżami, uprowadzeniami w celu wyłudzenia okupu, nielegalną dystrybucją broni palnej oraz obrotem środków odurzających.  Według śledczych  poszukiwany mężczyzna brał udział w dokonywaniu przestępstw. 

Tadeusz B. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna starał się skutecznie unikać kontaktu z organami ścigania. W 2017 roku sąd wydał za nim list gończy na podstawie, którego zaczęli działać "łowcy cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału w Bielsku-Białej CBŚP przeprowadzili wiele czynności, aby zlokalizować poszukiwanego. W efekcie ich współpracy Tadeusz B. został zatrzymany w jednej z restauracji.

Zgodnie z decyzją sądu, 55-latek został osadzony w zakładzie karnym, gdzie rozpoczął odbywanie zasądzonej kary.

Więcej o: