Bulwersujące doniesienia o dostawcy Lidla. Sieć reaguje, wycofano już reklamy

Ukrainka dostała wylewu, a szef zostawił ją na parkowej ławce - opisywały lokalne poznańskie media. Teraz Lidl, który z tym przedsiębiorcą współpracował, zareagował na szokujące doniesienia.

Lidl zawiesza kampanię reklamową z wielkopolskim przedsiębiorcą, który jest podejrzewany o to, że nie pomógł swojej pracownicy po wylewie.

Lidl zerwie współpracę?

Lidl nie wyklucza nawet zerwania współpracy. Powołuje się na kodeks etyczny, który jest załącznikiem do umowy. - Niezgodne z przepisami prawa działania kontrahenta mogą skutkować nawet rozwiązaniem współpracy z naszą firmą - zapowiada w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl PR menager sieci Aleksandra Robaszkiewicz.

Oksana z Ukrainy pracowała w firmie dostarczającej owoce i warzywa na czarno. Jak twierdzi siostra kobiety, gdy Oksana źle się poczuła, szef, zamiast udzielić pomocy, zostawił ją na przystanku autobusowym i zadzwonił na policję, twierdząc, że natknął się na pijaną kobietę.

Chcą pomóc Ukraince

 

Obecnie chora w ciężkim stanie przebywa w szpitalu MSWiA w Poznaniu. Nie może mówić ani samodzielnie jeść. Specjaliści nie mają wątpliwości, że gdyby pomoc nadeszła wcześniej, to stan Oksany byłby o wiele lepszy - opisuje lokalna "Gazeta Wyborcza". 

Sprawę nagłośnili konsul honorowy Ukrainy Witold Horowski oraz lokalne media, m.in. telewizja WTK. Obecnie zajmują się nią policja, prokuratura i PIP.

W pomoc chce zaangażować się miasto Poznań i powiat średzki, a także wojewoda wielkopolski - pisze "Głos". Chodzi o legalizację pobytu kobiety w Polsce.

Tymczasem ogłoszono zbiórkę pieniędzy, dzięki której można opłacić leczenie i rehabilitację Ukrainki. Osoby, które chciałyby pomóc, mogą wpłacać środki na konto Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polska-Ukraina. W trzy dni zebrano 50 tys. zł. 

- Jak zwykle w naszych działaniach zapewniam: 100 proc. środków trafia na cele uzgodnione z beneficjentem, nie przekazujemy gotówki - deklaruje konsul Witold Horowski. 

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (179)
Biznesmen nie pomógł Ukraince po wylewie? Lidl reaguje
Zaloguj się
 • whufan

  Oceniono 51 razy 37

  Nazwę firmy poproszę.
  Przestańmy w końcu pisać o Jarosławach K. i Zbigniewach Z., o Andrzejach D. nie wspominając.
  Przestępców należy piętnować.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 34 razy 20

  Pracodawca powinien pójść siedzieć, ale na leczenie z naszych podatków się nie zgadzam. Niech płaci pracodawca z własnej kieszeni.

 • unterhose

  Oceniono 22 razy 18

  Jędrzej Cichowlas, nie jest postawiony w stan oskarżenia, jest osobą publiczną, ze względu na występ w reklamach. Więc czemu tylko Jędrzej C,?

 • katuchna

  Oceniono 20 razy 18

  Stowarzyszenie zbierające pieniądze na rehabilitację tej Pani podało wczoraj następującą informację: "Dzisiaj, tj. 14.02 były pracodawca Pani Oksany, złożył ustnie i mailowo do Ambasady Ukrainy deklarację o tym, że pokryje koszty leczenia i rehabilitacji."
  Łaskawy ten Jędrzej C., doprawdy...

 • dante_waw

  Oceniono 14 razy 14

  Ryneczek Lidla.... z laweczka do podrzucania umierajacych pracownikow... metafora polskiego rynku pracy :)

  Pracodawca porzucajacy pracownikow na laweczkach w parku to Jędrzej Cichowlas... gdyby ktos jeszcze nie dal rady wygooglowac :)

 • tilow3

  Oceniono 14 razy 12

  Za PO, pisowcy uderzyli w Tuska rolnikiem "jak żyć panie premierze". Zwyczajnie podziwiam PO za TOTALNY brak pomysłów na "nierząd" pisowski. Gdyby taki wypadek wydarzył się za czasów. gdy "przez 8 ostatnich lat Polcy i Polacy" to jestem przekonany, że politycy PiS obróciliby w perz politykę rządzących. To byłby prawdziwy blietzkrieg. Nie pojmuję tej bezczynności, nie pojmuje dlaczego Tusk musiał się tłumaczyć rolnikowi "jak żyć panie premierze?" i że on biedny, nie radzi sobie mimo dopłat i wszystkiego lukru dla rolnictwa, a niebawem skończą się i dopłaty i lukier, a PiS ma nadal poparcie jakie miał. Nigdy tego nie zrozumiem.

 • jerzytop

  Oceniono 12 razy 12

  Polski biznesmen całą gęba .A jak przychodzi co do czego to wszyscy prawie święci . Dorobiłeś się człowieku na cudzej krzywdzie nie mówiąc o wyzysku . Ale co się nie robi aby być tym naj chociaż w gminie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX