Oksana z Ukrainy miała wylew. Pracodawca, który porzucił ją w parku, teraz deklaruje pomoc

Przedsiębiorca, który zostawił panią Oksanę na ławce parku, gdy ta dostała wylewu, deklaruje pokrycie kosztów leczenia. Wcześniej mężczyzna występował w reklamie Lidla jako "wzorcowy" pracodawca i dostarczał sieci warzywa.

Pochodząca z Ukrainy Oksana pracowała nielegalnie w firmie dostarczającej owoce i warzywa. W swoim przyzakładowym mieszkaniu nieopodal Środy Wielkopolskiej dostała wylewu. Jej szef zamiast na pogotowie zawiózł ją do parku i położył na ławce. Następnie zadzwonił na numer alarmowy 112, miał powiedzieć, ze znalazł pijaną osobę. Później odjechał.

Czytaj też: Pracownica z Ukrainy dostała wylewu. Szef zamiast na pogotowie wywiózł ją do parku

Sprawę opisał konsul honorowy Ukrainy w Wielkopolsce, Witold Horowski.

Szef zapłaci

Kobieta cały czas przebywa w szpitalu MSWiA w Poznaniu. Tymczasem, jak informuje "Głos Wielkopolski", pracodawca pani Oksany skontaktował się z Ambasadą Ukrainy w Warszawie i zadeklarował pokrycie kosztów leczenia. - Przysłał on pisemną deklarację pokrycia kosztów leczenia i dalszej rehabilitacji pani Oksany. Wcześniej spotkaliśmy się z nim i rozmawialiśmy na ten temat przy udziale starostwa powiatu średzkiego - mówi w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Svitlana Krysa sekretarz Ambasady Ukrainy w Warszawie.

Dostarczał warzywa dla Lidla

Przedsiębiorca ze Środy Wielkopolskiej występował w jednym ze spotów sieci Lidl. W reklamie występował jako "wzorcowy" pracodawca. Sieć dyskontów od 2003 r. kupowała od niego warzywa, nie wiadomo, czy współpraca będzie kontynuowana. Wiadomo jednak, że z internetu już zniknęły spoty reklamowe z udziałem przedsiębiorcy.

Sieć zerwie współpracę?

Nie wiadomo, czy współpraca z dostawcą ze Środy Wielkopolskiej będzie kontynuowana. - Społeczna odpowiedzialność biznesu jest częścią strategii Lidl Polska - każdy dostawca Lidla zobligowany jest do podpisania załącznika do umowy – Kodeksu Etycznego zobowiązującego do przestrzegania wysokich standardów etycznych w tym w szczególności do działania zgodnie z przepisami prawa pracy. Zatem chcielibyśmy zapewnić, że niezgodne z przepisami prawa działania kontrahenta mogą skutkować rozwiązaniem współpracy z naszą firmą - informuje cytowana przez "Głos Wielkopolski" Aleksandra Robaszkiewicz z działu komunikacji Lidl Polska.

Zbiórka dla Oksany

Osoby, które chciałyby pomóc Oksanie, mogą wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polska Ukraina nr 37 1090 1854 0000 0001 1451 2044 z dopiskiem „Dla Oksany”.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (188)
Ukrainka ze Środy Wielkopolskiej dostała wylewu. Wywiózł ją do parku
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 39 razy 33

  Deklaracja tego badylarza w kwestii pokrycia kosztów leczenia, to próba wykpienia się tanim kosztem. Jego zas.ranym obowiązkiem było legalne zatrudnianie pracowników, a więc to co się stało jest efektem naruszenia prawa i jako takie musi być ukarane, a skutki finansowe zrefinansowane.przez sprawcę.
  Osobną kwestią jest odpowiedzialność za narażenie zdrowia i życia poszkodowanej, a także fałszywe zgłoszenie na policję.
  Człowiek o tak niskim morale nie zasługuje na taryfę ukgową, a Lidl we własnym interesie powinien z nim zerwać umowę.

 • Marek Marek

  Oceniono 31 razy 25

  Nie myśl, że to przypadek. To Polska. nazywali go wzorowym pracodawcą, a w rzeczywistości był złodziejem, który okradał państwo z podatków i jeszcze miał liche sumienie. Nie pomógł człowiekowi.
  Teraz jego pomoc to strach przed karą. Ale nie jest to strach na tyle mocny aby miał płacić więcej niż wypada.
  za ten wypadek kobiecie się nalezą miliony i nalezy pilnować aby ten oszustę w tym czasie nie pozbywał się majątku

 • szaja25

  Oceniono 28 razy 22

  Cytując Żorża Ponimirskiego, to on jest "zwykłe bydle". Teraz to powinien odpowiedzieć karnie za tę niegodziwość.

 • cmochall

  Oceniono 19 razy 15

  Chcac sie zachowywac poprawnie nie powinnismy kupowac warzyw i owocow w lidlu ,chyba ze zadeklaruja, ze zerwali z tym bydlakiem wspolprace.

 • oszrany

  Oceniono 27 razy 15

  Co za bydle, powinni podac go z nazwiska i imienia, pokazac ten ryj, to by byla najwieksza kara.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX