Oksana z Ukrainy miała wylew. Pracodawca, który porzucił ją w parku, teraz deklaruje pomoc

Przedsiębiorca, który zostawił panią Oksanę na ławce parku, gdy ta dostała wylewu, deklaruje pokrycie kosztów leczenia. Wcześniej mężczyzna występował w reklamie Lidla jako "wzorcowy" pracodawca i dostarczał sieci warzywa.

Pochodząca z Ukrainy Oksana pracowała nielegalnie w firmie dostarczającej owoce i warzywa. W swoim przyzakładowym mieszkaniu nieopodal Środy Wielkopolskiej dostała wylewu. Jej szef zamiast na pogotowie zawiózł ją do parku i położył na ławce. Następnie zadzwonił na numer alarmowy 112, miał powiedzieć, ze znalazł pijaną osobę. Później odjechał.

Czytaj też: Pracownica z Ukrainy dostała wylewu. Szef zamiast na pogotowie wywiózł ją do parku

Sprawę opisał konsul honorowy Ukrainy w Wielkopolsce, Witold Horowski.

Szef zapłaci

Kobieta cały czas przebywa w szpitalu MSWiA w Poznaniu. Tymczasem, jak informuje "Głos Wielkopolski", pracodawca pani Oksany skontaktował się z Ambasadą Ukrainy w Warszawie i zadeklarował pokrycie kosztów leczenia. - Przysłał on pisemną deklarację pokrycia kosztów leczenia i dalszej rehabilitacji pani Oksany. Wcześniej spotkaliśmy się z nim i rozmawialiśmy na ten temat przy udziale starostwa powiatu średzkiego - mówi w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Svitlana Krysa sekretarz Ambasady Ukrainy w Warszawie.

Dostarczał warzywa dla Lidla

Przedsiębiorca ze Środy Wielkopolskiej występował w jednym ze spotów sieci Lidl. W reklamie występował jako "wzorcowy" pracodawca. Sieć dyskontów od 2003 r. kupowała od niego warzywa, nie wiadomo, czy współpraca będzie kontynuowana. Wiadomo jednak, że z internetu już zniknęły spoty reklamowe z udziałem przedsiębiorcy.

Sieć zerwie współpracę?

Nie wiadomo, czy współpraca z dostawcą ze Środy Wielkopolskiej będzie kontynuowana. - Społeczna odpowiedzialność biznesu jest częścią strategii Lidl Polska - każdy dostawca Lidla zobligowany jest do podpisania załącznika do umowy – Kodeksu Etycznego zobowiązującego do przestrzegania wysokich standardów etycznych w tym w szczególności do działania zgodnie z przepisami prawa pracy. Zatem chcielibyśmy zapewnić, że niezgodne z przepisami prawa działania kontrahenta mogą skutkować rozwiązaniem współpracy z naszą firmą - informuje cytowana przez "Głos Wielkopolski" Aleksandra Robaszkiewicz z działu komunikacji Lidl Polska.

Zbiórka dla Oksany

Osoby, które chciałyby pomóc Oksanie, mogą wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polska Ukraina nr 37 1090 1854 0000 0001 1451 2044 z dopiskiem „Dla Oksany”.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: