Myślicie, że zima już odpuściła? Nic podobnego! Od przyszłego tygodnia wróci silny mróz

Zimowa aura odpuściła na przełomie stycznia i lutego. Jednak już od połowy przyszłego tygodnia do Polski wróci mróz. Temperatura może spaść poniżej -10 stopni Celsjusza.

Temperatury w Polsce w ostatnich dniach stycznia wzrosły sporo powyżej zera i w dzień wynosiły 7, a nawet 10 stopni. W lutym zima również nie dała nam się zbyt mocno we znaki. Nie oznacza to jednak, że zimowa aura już w tym roku nie wróci. Wręcz przeciwnie - od 20 lutego znów spodziewamy się silnego mrozu. Taka pogoda może potrwać nawet do początku metrologicznej wiosny - podaje TVN Meteo.

Jeszcze w weekend na terenie prawie całej Polski termometry pokażą w ciągu dnia 2-3 stopnie na plusie i kilka stopni mrozu nocą. 

Pogoda po 20 lutego. Temperatury spadną

Od wtorku nad Polskę zacznie napływać chłodne powietrze znad Skandynawii i Rosji. W środę 20 lutego rano już w całym kraju będzie zimo: od -3 stopni na wybrzeżu, przez -5 na południowym zachodzie aż po -10 stopni w centrum Polski. Mogą pojawić się opady śniegu.

W kolejnych dniach temperatura będzie stopniowo spadać. W nocy z przyszłego czwartku na piątek na wschodzie Polski do nawet -15 stopni Celsjusza. Jeszcze zimniej ma być po 25 lutego, kiedy nadejdzie siarczysty mróz: -20 stopni Celsjusza. W ciągu dnia temperatura nie będzie przekraczać - 5 stopni. 

Mróz będzie trzymał co najmniej do 1 marca.

Więcej o: