Weszli do mieszkania 83-latka pod pretekstem zbiórki na chore dziecko. Wyszli z jego portfelem

Gdy dwaj mężczyźni zapukali do drzwi 83-latka z Kraśnika, ten uwierzył, że mają dobre intencje. Po kilku godzinach zorientował się, o co naprawdę chodziło.

Nieznajomi mężczyźni weszli do mieszkania w Kraśniku  (woj. lubelskim) w sobotę. Jak opisuje lokalna policja, powiedzieli oni 83-latkowi, że zbierają datki na chore dziecko. Ten wpuścił mężczyzn do środka.

Sprawcy wykorzystali podeszły wiek oraz nieuwagę właściciela. Zabrali z szafki portfel, w którym było 8 500 zł. 83-latek zdał sobie z tego sprawę tego, co się stało, dopiero po kilku godzinach.

Wezwani na miejsce policjanci sporządzili rysopis sprawców i zaczęli śledztwo. Udało się wytypować i ustalić miejsce pobytu mężczyzn. Policjanci zatrzymali ich w hotelu w pobliżu Radomia. 25- i 42-letni obywatele Rumunii nie spodziewali się zatrzymania.

Zatrzymanych osadzono w areszcie. Funkcjonariuszom udało się odnaleźć część skradzionej kwoty. Policja podejrzewa, że mężczyźni mogą być odpowiedzialni za podobne przestępstwa w innych województwach. Sprawa jest rozwojowa.

Kierowco, zwolnij! W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych

Więcej o: