Pedofil z Lubartowa czekał na miejsce w celi. W tym czasie zgwałcił kolejne dziecko

21-latek z Lubartowa został skazany za seks z 14-letnią dziewczyną. Sąd uznał, że mężczyzna może poczekać na odsiadkę na wolności. Kilka tygodni po wyjściu z aresztu miał zgwałcić inną nieletnią. Tym razem 13-latkę.

Jak informuje "Dziennik Wschodni", akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi W. został właśnie wysłany do Sądu Okręgowego w Lublinie. Mężczyźnie postawiono aż cztery zarzuty, najpoważniejszy dotyczy zgwałcenia 13-latki. Miało do tego dojść w sierpniu ubiegłego roku. - Tomasz W. zwabił pokrzywdzoną do swojego mieszkania – mówi "Dziennikowi Wschodniemu" Katarzyna Świerszcz-Dobosz z Prokuratury Rejonowej w Lubartowie. – Przytrzymywał, szarpał nastolatkę i zatykał jej usta. Rozebrał i zmusił do stosunku. Groził również, że upubliczni jej nagie zdjęcia, które rzekomo wykonał.

Namawiał ją, by okradła rodziców

Sprawa wyszła na jaw, gdy 13-letnia Weronika zwierzyła się ze wszystkiego swoim rodzicom. 21-letniego Tomasza W. dziewczyna poznała przez internet. Mężczyzna namawiał ją, ukradła pieniądze swoim rodzicom. Tomasz W. został zatrzymany dzień po przesłuchaniu pokrzywdzonej. Oprócz gwałtu na nieletniej postawiono mu zarzut podżegania do kradzieży oraz nielegalnego posiadania amunicji. Oskarżony nie przyznał się do gwałtu, przekonywał, że wyprosił dziewczynę z domu, gdy tylko dowiedział się, że nie ma 15 lat.

Wypuścili go z aresztu, zgwałcił kolejną dziewczynę

Kilka tygodni przez poznaniem Weroniki mężczyzna wyszedł z aresztu. Znajdował się tam po tym, jak oskarżono go o wykorzystanie 14-latki, z która miał się spotykać. Mężczyzna miał ją złapać na jednej z lubartowskich ulic i zanieść do domu. Tam miało dojść do obcowania płciowego. Tomasz W. robił nieletniej także zdjęcia, które następnie porozsyłał znajomym. Został skazany na 3 lata więzienia. Sąd uznał, że na odbycie kary może poczekać na wolności. 

Nie było podstaw, by zatrzymać w areszcie

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Sąd Okręgowy w Lublinie. - W przypadku Tomasza W. stosowany był tymczasowy areszt, ale sąd wydając wyrok uchylił ten środek zapobiegawczy, czyli zwolnił go z jednostki penitencjarnej. W uzasadnieniu tej decyzji sąd stwierdził, że nie ma podstaw do dalszego przebywania w areszcie – mówi w rozmowie Gazeta.pl sędzia Dariusz Abramowicz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Lublinie. Rzecznik dodaje, że o dalszy areszt nie wnioskowała też prokuratura.

Deklarował podjęcie pracy

Sędzia sądu przeczytał nam fragment uzasadnienia sądu. „Postępowanie w sprawie zakończyło się, a brak jest innych okoliczności, które miałyby prowadzić do uznania, że oskarżony będzie podejmował działania mogące zakłócić dalszy bieg postępowania, aż do chwili rozpoczęcia wykonania kary” – uzasadniał sąd.
Jak tłumaczy rzecznik, o decyzji sądu zadecydowało stałe miejsce zamieszkania oraz deklaracja skazanego, że będzie przebywał pod wskazanym adresem. W uzasadnieniu sąd wskazał również chęć podjęcia pracy oraz „uregulowania kwestii życiowych” przez Tomasza W.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (149)
Mężczyzna z Lubartowa zgwałcił 14-latkę. Wyszedł z aresztu, zgwałcił znowu
Zaloguj się
 • jokanda102

  Oceniono 36 razy 24

  Brawo sedziowie, brawo wymiar sprawiedliwosci. Widac, ze panstwo funkcjonuje jak nalezy...

 • zgred151

  Oceniono 21 razy 15

  W normalnym kraju za podobne czyny facet dostałby minimum 20 lat ale widocznie gwalty w Polsce sa mniej szkodliwe

 • dobrylos

  Oceniono 17 razy 13

  Sąd to przedstawicielstwo Państwa ...które zaniedbało poprzez nieskutecznosc działań swoje obowiązki.Tak więc jako radca prawny doradzam rodzinie dziecka pozwanie Państwa o znaczne odszkodowanie , a Państwo niech znajdzie winnego tego zaniedbania, bo cel wolnych w wiezieniach na takich przestepców nie brakuje.

 • poziom1908

  Oceniono 16 razy 12

  No i potem się dziwić, że ziobra i inne takie mają poparcie...przecież aparat sądownictwa to jest jakiś kabaret..tylko prowiadzący do dramatów, niestety. Gwałciciele karani są bardzo pobłażliwie w tym kraju.

 • justas32

  Oceniono 16 razy 10

  Prezes zgwałcił cały Naród - czekając na miejsce w celi ...

 • zerozer52

  Oceniono 9 razy 9

  I jeszcze ch... żyje?

 • serenita123

  Oceniono 7 razy 7

  a tam, na tej wiosze, to nie ma mężczyzn z jajami???
  same cioty???

 • qqben

  Oceniono 9 razy 7

  Panie Zbyszku, ministrze, proszę się podać do dymisji. Jest Pan odpowiedzialny za zwierzchników już ponad dwa lata. A tutaj takie cyrki. Proszę nie mówić o patologii w sądach, miał już Pan czas by to naprawić. Chyba że Pan nie potrafi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX