Pracownica z Ukrainy dostała wylewu. Szef zamiast na pogotowie wywiózł ją do parku

Pochodząca z Ukrainy Oksana pracowała w jednym z przedsiębiorstw niedaleko Środy Wielkopolskiej. W swoim przyzakładowym mieszkaniu dostała wylewu. Jej szef zamiast na pogotowie zawiózł ją do parku i położył na ławce.

Oksana pracowała "na czarno" w jednej z firm nieopodal Środy Wielkopolskiej. Przedsiębiorstwo zajmowało się dystrybucją owoców i warzyw. Jak opisuje na swoim Facebooku Witold Horowski, konsul honorowy Ukrainy w Wielkopolsce, kobieta mieszkała w pomieszczeniach znajdujących się przy zakładzie. To tam, po pracy, dostała wylewu.

Zostawił ją na ławce w parku

Współpracownicy kobiety poinformowali o tym szefa firmy. Według świadków ten przez długi czas nie podjął żadnego działania, dopiero po dwóch godzinach zabrał kobietę do swojego samochodu. Zamiast zawieźć ją do szpitala, zostawił ją na ławce w pobliskim parku, a następnie zadzwonił po policję. Miał zgłosić znalezienie pijanej osoby na ulicy.

Oksana przebywa w szpitalu MSWiA w Poznaniu. Jej stan jest bardzo ciężki. Sprawą zajmuje się teraz policja. - Postępowanie w tej sprawie, pod nadzorem prokuratury, prowadzi komisariat policji w Swarzędzu - mówi w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Potrzebne pieniądze na leczenie

Problemy pojawiają się w kwestii leczenia kobiety. Jak wyjaśnia Horowski, nie jest ona ubezpieczona. "Póki nie rozstrzygną się kwestie proceduralne (to może potrwać) szpital potrzebuje gwarancji pokrycia kosztów 6-8 tygodniowej rehabilitacji." - pisze na swoim Facebooku.

By zagwarantować Oksanie odpowiednią opiekę medyczną potrzeba od 15 do 19 tys. zł. "Jeśli uda się zebrać więcej pokryjemy też koszty psychologa klinicznego mówiącego po ukraińsku, co jej z pewnością pomoże. Jeśli uda się - w międzyczasie - zdobyć inne źródła finansowania, całość zebranej kwoty przeznaczymy na jej dalszą rehabilitację (zwykle bardzo potrzebną długo po rozległych wylewach)." - wyjaśnia konsul.

Istnieje obawa, że jeśli nie uda się odpowiednio szybko pomóc kobiecie, ta zostanie przewieziona na Ukrainę, a to skomplikuje jej leczenie, rehabilitację i postępowanie prawne.

Osoby, które chciałyby pomóc Oksanie, mogą wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polska Ukraina nr 37 1090 1854 0000 0001 1451 2044 z dopiskiem „Dla Oksany”.

Zobacz też: "Maszyna wciągała mi rękę po kawałku. Miażdżyła i gotowała". Ukrainka o wypadku w Luboniu

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (336)
Ukrainka ze Środy Wielkopolskiej miała wylew. Szef wywiózł ją do parku
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 74 razy 66

  Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, jakim trzeba być NIEPRAWDOPODOBNYM S…SYNEM, żeby do człowieka w takim stanie nie wezwać pogotowia, a po dwóch godzinach (!) wywieźć do parku na ławkę.

 • justas32

  Oceniono 58 razy 46

  Miałem wielu szefów - Francuza, Amerykanina, Anglika, Szkota, Kanadyjczyka. Najgorszy był Polak ...

 • shtalman

  Oceniono 56 razy 38

  Polacy to naród wyjątkowo podłych ludzi, a w niedzielę ten sukinsyn w pierwszym rzędzie w kościółku

 • Jacek M

  Oceniono 38 razy 36

  Pana przedsiębiorcę obciążyć kosztami leczenia oraz ewentualnej renty, ukarać za zatrudnianie na czarno i założyć sprawę za nieudzielenie pomocy. Proste

 • justas32

  Oceniono 43 razy 33

  Drodzy Ukraińcy - jeżeli myśleliście że przyjeżdżacie do fajnego kraju pełnego miłych ludzi - to byliście w grubym błędzie ...

 • szklanka_herbaty

  Oceniono 34 razy 28

  Dupek powinien odpowiadać za usilowanie morderstwa. Osibe, która była w stanie zagrożenia życia wyniósł w miejsce, gdzie miała znikome szanse na uzyskanie pomocy. Takie działanie nosi wszelkie znamiona próby pozbycia "ostatecznie" kłopotliwej pracownicy.

 • odczynnik_chemiczny

  Oceniono 30 razy 26

  Brat pracował na czarno x-lat temu w anglii u hindusa. Złamał rękę na budowie, wrócił do polski, a miesiąc pózniej hinudus wysłał mu wypłatę + drobne odszkodowanie. Pie...my dalej o narodzie wybranym?

 • klusek12

  Oceniono 21 razy 21

  Masakra
  W Australii juz ta firma byla by pozamiatana.
  Dostal by straszne kary finansowe za takie zachowanie oraz prawnicy wyciagneli by z niego spore pieniadze.Ta kobieta nie musiala by zbierac pieniedzy na szpital bo jak mu udowodnia ze tam pracowala a w tym przypadku sprawa oczywista to wszystko idzie na jego rachunek oraz extra pieniadze z oskarzenie prywatnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX