Śmierć 14-latka na basenie w Rybniku. Policja: dwie osoby zatrzymane

28-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci 14-latka. Chłopiec utonął w sobotę po południu na basenie w Rybniku.

Policja w Rybniku pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności śmierci 14-letniego chłopca. Nastolatek utonął podczas zamkniętych zajęć grupy WOPR na rybnickim basenie przy ul. Powstańców Śląskich.

"W tej sprawie zostały zatrzymane dwie osoby. To 28-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna. Podejrzani wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci" - informuje policja w komunikacie.

Kobiecie i mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia. Oboje zostali objęci policyjnym dozorem. Jak podaje "Fakt", 28-latka i 43-latek to ratownicy.

Według informacji portalu Rybnik.com.pl, ciało nastolatka znajdowało się w płytszej części basenu. Miała je odkryć następna grupa, która weszła na pływalnię. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu, co może pomóc śledczym w wyjaśnieniu przyczyn tragedii.

Nie pozwól, aby twoje wakacje skończyły się tragedią. Nad wodą miej dzieci na oku

Więcej o: