Śmierć 14-latka na basenie w Rybniku. Policja: dwie osoby zatrzymane

28-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci 14-latka. Chłopiec utonął w sobotę po południu na basenie w Rybniku.

Policja w Rybniku pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności śmierci 14-letniego chłopca. Nastolatek utonął podczas zamkniętych zajęć grupy WOPR na rybnickim basenie przy ul. Powstańców Śląskich.

"W tej sprawie zostały zatrzymane dwie osoby. To 28-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna. Podejrzani wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci" - informuje policja w komunikacie.

Kobiecie i mężczyźnie grozi kara do pięciu lat więzienia. Oboje zostali objęci policyjnym dozorem. Jak podaje "Fakt", 28-latka i 43-latek to ratownicy.

Według informacji portalu Rybnik.com.pl, ciało nastolatka znajdowało się w płytszej części basenu. Miała je odkryć następna grupa, która weszła na pływalnię. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu, co może pomóc śledczym w wyjaśnieniu przyczyn tragedii.

Nie pozwól, aby twoje wakacje skończyły się tragedią. Nad wodą miej dzieci na oku

Więcej o:
Komentarze (9)
Śmierć 14-latka na basenie w Rybniku. Policja: dwie osoby zatrzymane
Zaloguj się
 • pxyz

  Oceniono 8 razy 8

  masakra.. współczucia dla rodziny... sam niewiele starszy od niego chodziłem wieki temu na kurs dla ratowników WOPR, ale było nas kilkoro i 2 ratowników. Nie było opcji by nie zauważyć że kogoś brakuje... Aż ciężko uwierzyć w to co się stało...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 4

  Przykre to, ale ratownicy na współczesnych akwaparkach mają wszystko gdzieś, albo boją się narazić ryzykownie i niebezpiecznie zachowujących klintom tych przybytków.

 • arturo.k61

  Oceniono 1 raz 1

  Nie tak dawno podobny wypadek był w Wiśle...
  Nie znamy szczegółów ale może to wina Ratowników? ich szkolenia? opiekunów?

 • Oceniono 3 razy 1

  Trenujacy na basenach zachowują się bardzo niebezpiecznie, wyprzedzają, wpadają na pływających wolniej, pływają jak jakieś wieloryby wychlupując ogromną ilość wody przy każdym ruchu... Ratownicy nigdy nie zwracają tym ludziom uwagi. Nigdzie nie ma tabliczek nakazujących ostrożność na basenie, uważanie na innych korzystających, którzy mogą być w ciąży, starsi albo słabo umieć pływać. Kiedy ktoś to ureguluje.

 • justas32

  Oceniono 1 raz 1

  Nie warto być ratownikiem ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX