Ciało 17-latki z Rybnika znaleziono za garażami. Teraz ludzie dostają dziwne komunikaty z jej FB

Z profilu Alicji F. - 17-letniej dziewczyny z Rybnika, która została zabita na początku lutego - ktoś rozsyła niepokojące filmy i straszy znajomych oraz rodzinę zmarłej - donoszą lokalne media. Prokuratura już bada sprawę - dowiedział się portal gazeta.pl.

Ciało dziewczyny zostało odnalezione 3 lutego, za garażami nieopodal ul. Łokietka w Rybniku. Na zwłokach odkryto ślady duszenia oraz obrażenia głowy. Dzień wcześniej dziewczyna wyszła na dyskotekę. Śledczy bardzo szybko schwytali podejrzanego. 20-letni Adrian P. przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie. Wcześniej mężczyzna był karany za rozboje.

Wiadomości i niepokojące filmy

Po tragicznej śmierci 17-latki jej rodzina i znajomi przeżywają trudne chwile, tym bardziej, że - jak donosi portal rybnik.com - ktoś włamał się do Facebooka nastolatki. 

- Córka mojej siostry przyjaźniła się z tą zamordowaną 17-latką. 3 dni temu 4 dzieci, 2 dziewczyny i 2 chłopaków otrzymali z konta facebookowego denatki wiadomości - opowiada jeden z mieszkańców Rybnika, którego cytuje portal. Według rozmówcy ktoś z konta Alicji rozsyłał innym osobom obrazek przedstawiający wizerunek ducha.

Kolejne treści, jakie pojawiały się na profilu zmarłej były jeszcze dziwniejsze. "Dziennik Zachodni" donosi, że zamiast zdjęcia profilowego dziewczyny pojawiło się zdjęcie mężczyzny. Jak z kolei opisuje rybnik.com.pl, w pewnym momencie na stronie pojawił się psychodeliczny film, zawierający nieprzyjemne dźwięki i zaszumiony obraz. W pewnym momencie na wideo widać spacerującego mężczyznę, na końcu pojawia się uśmiechnięta twarz.

Jakby tego było mało, dziennikarz rybnik.com przedstawił teorię, że film zawiera ukryty przekaz, że ciąg sygnałów, które słychać to tak na prawdę alfabet Morse'a, a komunikat ma zawierać nazwiska i ksywki osób zamieszanych w zabójstwo.

Prokuratura już zajmuje się sprawą

O sprawę zapytaliśmy Prokuraturę Rejonową w Rybniku. Ta potwierdziła, że bada sprawę włamania na konto Alicji. - Powiadomiły nas o tym dwie osoby, które wcześniej przesłuchiwane były w charakterze świadków w sprawie o zabójstwo - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl Rafał Łazarczyk, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku. - Prokurator wystąpił o zabezpieczenie danych do Facebooka, co do których mamy nadzieję, że pozwolą na identyfikację sprawcy. Konto zostały zablokowane, ale mamy informacje, że ktoś utworzył kolejne, posługując się tymi samymi danymi osobowymi. Informacja ta została przekazana do Facebooka, ale nie mamy jeszcze informacji, że konto zostało zablokowane - opisuje na gorąco prokurator.

W sprawie wątku internetowego prokuratura prowadzi odrębne postępowanie. Jak się dowiedzieliśmy, dotychczasowe ustalenia w sprawie Facebooka nie wypłynęły na czynności prowadzone w sprawie zabójstwa Alicji.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: