Publiczne przedszkole zamieni się w katolickie. "Przyjmie więcej dzieci, unikniemy gender"

Jedno z poznańskich przedszkoli zastąpi od nowego roku szkolnego katolicka placówka, otwierana przez zakon Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - pisze "Głos Wielkopolski".

Chodzi o przedszkole nr 7 w Poznaniu, które będzie funkcjonować tylko do wakacji. Od września jego funkcję przejmie nowo otwierana, ale już niepubliczna, katolicka placówka. Uczęszczanie do niej będzie odtąd płatne, a na jej czele stanie zakonnica.

Rodzice, którzy byli zadowoleni z placówki, o zmianach dowiedzieli się z dnia na dzień - podaje "Głos Wielkopolski". Wiadomość przekazał im ojciec Piotr Osowski, ekonom zakonu. Jak mówił, taka jest wola prowincjała, który przebywa aktualnie za granicą.

- Czy robimy komuś krzywdę, otwierając katolickie przedszkole? - pytał o. Osowski., cytowany przez gazetę. Rodzicom miał tłumaczyć, że nowa placówka będzie w stanie przyjąć więcej dzieci, a ponadto do katolickiego przedszkola "nie wkradną się żadne szkodliwe treści, zwłaszcza gender".

Rodzice przedszkolaków mają żal o to, że decyzję zakonu poznali tak późno, bo na złożenie swoich deklaracji o wyborze nowej placówki mają czas tylko do poniedziałku.

Co warto wozić w samochodzie zimą? Te rzeczy mogą być niezbędne

Więcej o:
Komentarze (421)
Poznań. Publiczne przedszkole zmieni się w katolickie
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 132 razy 118

  <<Czy robimy komuś krzywdę, otwierając katolickie przedszkole? - pytał o. Osowski>>
  To zależy, panie wielebny, jak się postrzega zjawisko prania mózgu żeby zrobić z dziecka moherowego kretyna.

 • kristina2121

  Oceniono 78 razy 70

  Puk ,puk,puk- kto tam?-sredniowiecze sie klania a za rogiem czai sie epoka kamienia lupanego.Oto Polska wlasnie.Mam nadzieje ze kk w Polsce zdechnie smiercia naturalna.

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 69 razy 59

  Taka jest wola ojca prowincjala... - ja prdl...!
  Tekst jak z filmu o Hypatii z Aleksandrii.
  Rzygac sie chce i tyle.

 • krynolinka

  Oceniono 63 razy 53

  Ekonomy już tak mają. Oblaty ? Świeckie państwo już nie istnieje. Za chwilę kupy się nie zrobi bez błogosławieństwa. Wahadełko jak walnie to nawet złotówki kościół nie dostanie.

 • jxl82

  Oceniono 60 razy 52

  "nie wkradną się żadne szkodliwe treści, zwłaszcza gender". Miejmy nadzieję że pod kołderkę dzieci nie wkradną się również, rozochoceni i pobudzeni ojcowie misjonarze. .

 • mm0427

  Oceniono 55 razy 51

  We Wroclawiu Salezjanie mają publiczną podstawówkę. Widać po co byla ta reforma. Tak jak ustawa o ziemi. Kościół jest drugim co do wielkości posiadaczem ziemskim po państwie polskim. Odzyskali pozycję sprzed wojny niespotykaną nigdzie na świecie. Oj, Polacy, Polacy - mamy się za odważnych, co?
  Wstyd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX