Publiczne przedszkole zamieni się w katolickie. "Przyjmie więcej dzieci, unikniemy gender"

Jedno z poznańskich przedszkoli zastąpi od nowego roku szkolnego katolicka placówka, otwierana przez zakon Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - pisze "Głos Wielkopolski".

Chodzi o przedszkole nr 7 w Poznaniu, które będzie funkcjonować tylko do wakacji. Od września jego funkcję przejmie nowo otwierana, ale już niepubliczna, katolicka placówka. Uczęszczanie do niej będzie odtąd płatne, a na jej czele stanie zakonnica.

Rodzice, którzy byli zadowoleni z placówki, o zmianach dowiedzieli się z dnia na dzień - podaje "Głos Wielkopolski". Wiadomość przekazał im ojciec Piotr Osowski, ekonom zakonu. Jak mówił, taka jest wola prowincjała, który przebywa aktualnie za granicą.

- Czy robimy komuś krzywdę, otwierając katolickie przedszkole? - pytał o. Osowski., cytowany przez gazetę. Rodzicom miał tłumaczyć, że nowa placówka będzie w stanie przyjąć więcej dzieci, a ponadto do katolickiego przedszkola "nie wkradną się żadne szkodliwe treści, zwłaszcza gender".

Rodzice przedszkolaków mają żal o to, że decyzję zakonu poznali tak późno, bo na złożenie swoich deklaracji o wyborze nowej placówki mają czas tylko do poniedziałku.

Co warto wozić w samochodzie zimą? Te rzeczy mogą być niezbędne