Mieszkanka Chrzanowa jak MacGyver. Zakleiła samochód szarą taśmą i ruszyła w drogę

Oświęcimska drogówka zatrzymała samochód z drzwiami przyklejonymi szarą taśmą. Kierująca pojazdem utrzymywała, że nie zdawała sobie sprawy, że nie może podróżować tak "zabezpieczonym" autem.

Policjanci z Oświęcimia na trasie do położonego nieopodal Zatoru zauważyli samochód  marki Toyota z uszkodzonymi drzwiami od strony kierowcy, przyklejonymi do karoserii  szarą taśmą naprawczą. Funkcjonariusze pojechali za toyotą dając kierującej sygnał do zatrzymania się. Kierująca pojazdem zjechała na pobocze, a następnie, gdy nie mogła uchylić szyby od strony kierowcy, wysiadła z auta drzwiami od strony pasażera. 

Podchodząc do auta policjanci potwierdzili, że się nie przewidzieli, a drzwi do karoserii pojazdu naprawdę są przymocowane taśmą, której w wielu ekstremalnych sytuacjach używał bohater serialu przygodowego MacGyver. Podczas czynności funkcjonariusze poinformowali 37-letnią mieszkankę powiatu chrzanowskiego, że tak uszkodzonym samochodem nie wolno poruszać się po drogach publicznych. Kobieta z kolei wyjaśniła, że samochód z uszkodzonymi drzwiami został zakupiony kilka dni wcześniej, a ona nie zdawała sobie sprawy, że nie może się nim poruszać, pomimo tego, że nie posiadała dowodu rejestracyjnego z aktualnymi badaniami stanu technicznego pojazdu. 

Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierująca mandat karny, a  samochodu nie dopuścili do dalszej jazdy. 

Korzystając z telefonu za kółkiem, zwiększasz ryzyko wypadku aż 23 razy

Więcej o:
Komentarze (55)
Oświęcim: policja zatrzymała samochód oklejony szarą taśmą
Zaloguj się
 • ilanek

  Oceniono 8 razy 6

  Ale dlaczego nie nadawał się do ruchu ze względu na niesprawne drzwi. Na podstawie którego przepisu?

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 12 razy 6

  Mnie już nic nie zdziwi od kiedy zobaczyłem pańcię rudowłosą usiłująca zatankować olej napędowy do Seata z silnikiem benzynowym. Konsekwencja z jaka to robiła była godna podziwu, prawie dwa litry wlała. Do dziś nie wiem jak się to jej udało, ale się udało. Potem jednak poleciała z pyskiem na skargę do obsługi, ze dystrybutor jest uszkodzony i nie dała sobie wytłumaczyć, że nie wolno tankować oleju do silnika benzynowego i końcówka dystrybutora nie pasuje do wlewu dla benzyny.

 • marf987

  Oceniono 9 razy 5

  "nałożyli na kierująca mandat karny," powinna się cieszyć, bo mogli zabić

 • duckoff

  Oceniono 5 razy 5

  News roku.

 • interfere

  Oceniono 6 razy 4

  "Podchodząc do auta policjanci potwierdzili, że się nie przewidzieli"

  Ale urwał....

 • ochujek

  Oceniono 18 razy 4

  Do czego SŁUŻY policja? Do karania obywateli i obsługiwania klechów przy ołtarzu.

 • ukw8087

  Oceniono 16 razy 4

  lubi w ten sposób wysiadać , Jej sprawa ...
  Niech uważa na Drążek , ten od zmiany biegów.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 3 razy 3

  miałem kiedyś motora i ta uwaga ! nie było drzwi!, dobrze że mnie psy nie złapały

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX